کد خبر 64249
۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
طرحی جدید برای فرار از ترافیک

پرشین خودرو:احتمال استفاده از این طرح به عنوان پارکینگ زیرزمینی نیز وجود دارد. این ایده‌ای است که احتمال اجرایی شدن آن بیش از روبات‌های پرنده و تاکسی‌های پروازی وجود دارد.

به گزارش «پرشین خودرو»، در روزهای گذشته، طراحان و پژوهشگران صنعت خودرو، مقاله جدیدی برای برای حل ترافیکی لندن ارائه دادند. طرحی که در صورت اجرایی شدن و موفقیت در کمترین زمان در جامعه جهانی فراگیر شده و معضل ترافیک را حل کند.

 لندن آلودگی هوا و ترافیک را از گذشته به ارث برده است و اگر راه کاری اساسی برای برگرداندن این معضلات به حالت عادی پیدا نشود، این شهر با فاجعه بزرگی روبه‌رو خواهد شد.

گروه طراحی plp، طرح شناوری را به نام "کارتیوپ" ارائه داده است. در این طرح سرنشینان خودرو از درون لوله‌هایی زیرزمینی حرکت کرده و به مقصد مورد نظر می‌رسند. این لوله‌ها تقریبا شبیه مجراهایی هستند که زیر زمین دفن شده‌اند. در این طرح رانندگان آینده می‌توانند با پیوستن به سطوحی متحرک که به زیر زمین سوق پیدا می کنند، وارد یک تونل زیرزمینی شده و از طریق لوله‌های انتقالی به حرکت در زیر زمین ادامه دهند. در زیر زمین و از طریق این لوله‌ها مسیر مشخص می‌شود. سپس راننده می‌تواند در نقطه‌ مقصد از دل زمین خارج شود.

 

برای فرار از ترافیک زیرزمینی حرکت کنید

 

خودران‌ها و اتومبیل‌های هوشمند نیز می‌تواند با کمربند زیرزمینی ارتباط برقرار کرده و با مسیر حلقه زیرزمینی را طی کنند. تجهیزات درون لوله‌ها با تجهیزات جاده‌های هوشمند ارتباط برقرار می‌کنند. ممکن است این طرح بیشتر از دیگر ایده‌های موجود با تفکر آسمان آبی سازگار باشد.

احتمال استفاده از این طرح به عنوان پارکینگ زیرزمینی نیز وجود دارد. این ایده‌ای است که احتمال اجرایی شدن آن بیش از روبات‌های پرنده و تاکسی‌های پروازی وجود دارد.

منبع: عصرایران

کد خبر 64249

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha