هکرها می توانند کنترل خودرهای خودران را به دست بگیرند

پرشین خودرو: هکرها می‌توانند کنترل خودروهای متصل به اینترنت را به عهده بگیرند و باعث ایجاد حوادث مختلف شوند به همین دلیل تولید کنندگان به دنبال ارتقا سیستم حفاظتی آنها در برابر حملات سایبری هستند.

به گزارش  پرشین خودرو،  و به نقل از news.sky.com، از آنجایی که استفاده از وسایل نقلیه هوشمند رواج یافته، بیم آن می‌رود که هکرها آن‌ها را هدف قرار داده و به اطلاعات شخصی آن دست یابند و در نهایت آنها را به سرقت ببرند.

وسایل نقلیه هوشمند به رانندگان اجازه دسترسی به نقشه‌ها، اطلاعات سفر و خدمات رادیویی دیجیتال را می‌دهند که در انگلستان بسیار شایع است.

هکرها می‌توانند این خودروها را هدف بگیرند تا اطلاعات شخصی آنها را به دست آورده و خودروهای بدون سوئیچ را به سرقت ببرند.

به همین منظور دولت از تولید کنندگان درخواست کرده تا از ایمنی خودروهای خود اطمینان حاصل کنند.

"لرد کالانان" وزیر حمل و نقل انگلستان اظهار کرد: برخی از اتومبیل‌ها در حال حاضر به سیستم پارک خودکار مجهز هستند و خودروهای کاملا خودکار به زودی به طور گسترده ای در دسترس خواهند بود.

کالانان گفت که خطر هک شدن این خودروها کم است، اما اصرار دارد که حفاظت از وسایل نقلیه علیه حملات سایبری امری بسیار مهم است.

وی افزود: ما باید مطمئن شویم که طراحی وسایل نقلیه به طور کامل امن است تا افراد نتوانند به آنها آسیب برسانند، آنها را سرقت کنند و مهمتر از همه آنها نتوانند آنها را هک کرده و باعث بروز حوادث مختلف شوند.

او همچنین راهکارهایی را پیشنهاد کرد و در ادامه گفت: "با این خودروها همانند رایانه شخصی خود رفتار کنید بدان معنی که مراقب باشید که چه کسی به آنها دسترسی دارد و دستگاه‌هایی مانند کارت‌های USB که منشاء اصلی آن را نمی دانید را به آنها وصل نکنید.

همچنین مراقب باشید که چه برنامه‌هایی را برای آن دانلود می‌کنید و مطمئن شوید که آخرین به روزرسانی نرم افزار را داشته باشید.

مایک هاوس، فعال صنعت خودرو با استقبال از این راهنمایی‌ها گفت: "این وسایل نقلیه جاده‌ها و جامعه ما را تغییر داده و به طرز چشمگیری حوادث را کاهش می‌دهد و جان هزاران نفر را نجات خواهد داد."

این دستورالعمل‌ها، گام مهمی در جهت اطمینان از این است که انگلستان می‌تواند در میان اولین و مطمئن ترین بازارهای بین‌المللی قرار گرفته و از مزایای این تکنولوژی جدید هیجان انگیز بهره‌مند شود.

ایسنا

کد خبر 77999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha