کد خبر 91874
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
اعتراض پزشکان کانادا به افزایش دستمزد

پرشین خودرو: بیش از ۵۰۰ پزشک و رزیدنت کانادایی نامه‌ای را امضاء و به افزایش دستمزدهایشان اعتراض کردند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از ایسنا، بیش از ۵۰۰ پزشک و رزیدنت کانادایی نامه‌ای را امضاء و به افزایش دستمزدهایشان اعتراض کردند.

در این نامه آمده است:

ما پزشکان کبکی که معتقد به سیستم اجتماعی نیرومند هستیم با افزایش اخیر حقوق هایمان که حاصل نتیجه مذاکرات فدراسیون‌های پزشکی است مخالفیم. گروه امضاکنندگان اعلام کردند تا زمانی که پرستاران و بیماران با مشکلاتی به دلیل مسائل مالی دست به گریبان هستند، افزایش دریافتی‌های خود را رد می‌کنند.

در پایان نامه آمده است: این افزایش‌ها بیشتر به این خاطر شوکه‌کننده است که پرستاران، کارکنان و سایر متخصصان درمانی با شرایط کاری بسیار دشواری مواجهند و بیماران به دلیل کمبود منابع و متمرکزسازی قدرت در وزارت بهداشت، با دسترسی کمی به خدمات مورد نیاز خود دارند. به نظر می‌رسد تنها چیزی که از این مساله در امان مانده است، پاداش‌های ماست.

به گفته انجمن دانشکده‌های پزشکی کانادا، بخشی از هزینه تحصیل در دانشکده‌های پزشکی کانادا توسط یارانه‌های پرداختی دولت‌های محلی تامین می‌شود. هزینه تحصیل در رشته پزشکی بسته به وضعیت اقامت فرد متفاوت خواهد بود، برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم، شهریه سال اول بین ۲۵۶۷ تا ۲۰۰۶۴ دلار آمریکا متغیر است.

کد خبر 91874

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha