کد خبر 91999
۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
اختراع جدید اوبر برای سرگرم کردن مسافران

پرشین خودرو: شرکت اوبر حق امتیاز اختراعی برای سیستم واقعیت مجازی در خودروی خودران ثبت کرده است. این سیستم طی مسیر مسافران را سرگرم می کند.

به گزارش  پرشین خودرو به نقل از مادربورد، اوبر حق امتیاز اختراع فناوری جدید را ثبت کرده که سرنشینان خودرو را هنگام تردد سرگرم می کند.

این شرکت در حقیقت دو اختراع ثبت کرده که نشاندهنده طرح اولیه از خودرویی خودران مجهز به فناوری واقعیت مجازی هستند. این دو اختراع هر دو «تجربه واقعیت مجازی برای خودرو» نام گرفته و در ۲۰۱۶ ثبت شده اند. فناوری مذکور برای سرنشینان سرگرمی فراهم می کند تا طی مسیر کمتر خسته شوند.

در این طرح سیستم واقعیت مجازی محیطی ایجاد می کند که با حرکات خودروی خودران همخوان می شود.

در توضیحات این اختراع ها آمده است: بیشتر مردم روازنه یک مسیر را در یک ساعت مشخص طی می کنند. این افراد تمایل دارند از مدت زمان سفر برای انجام کاری غیر از تماشای مناظر تکراری استفاده کنند.

البته این درحالی است که فناوری واقعیت مجازی تا حدودی در کاربران حالت تهوع ایجاد می کند. این وضعیت در نتیجه عدم همخوانی میان حرکات ایجاد شده و حرکات واقعی است. اما اختراع اوبر این مشکل را نیز حل می کند. همچنین می توان با کمک آن اطلاعات مفیدی برای توریست های ناآشنا با یک منطقه فراهم کرد.

البته در این طرح ها ذکر نشده سرنشینان چطور می توانند به سیستم واقعیت مجازی دسترسی یابند.

کد خبر 91999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha