دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
کاهش 19.6 درصدی فروش خودرو در سپتامبر چین
۱۲:۰۲ | ۱۴۰۰/۰۷/۲۱
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

کاهش 19.6 درصدی فروش خودرو در سپتامبر چین

فروش خودرو در چین 19.6 درصد در ماه سپتامبر نسبت‌ به سال گذشته میلادی کاهش‌ یافته است. این پنجمین ماه پی‌ در پی کاهش فروش خودرو به‌ دنبال ادامه کمبود جهانی نیمه‌ رساناها و کمبود داخلی برق در چین است.

به گزارش پرشین خودرو، آخرین ماه تابستان و اولین ماه پاییز را با عنوان ماه‌های طلایی و نقره‌ای برای فروش خودرو می‌دانند. مصرف‌کنندگان در پایان تابستان به خرید خودرو روی می‌آورند.

اطلاعات انجمن تولیدکنندگان اتومبیل چین نشان می‌دهد 2.07 میلیون خودرو در ماه سپتامبر در این کشور فروخته‌شده است.

کاهش فروش خودرو در چین نتیجه پایین آمدن تولید داخلی برق به‌خاطر کمبود زغال‌سنگ و همچنین ادامه کمبود جهانی ریز تراشه‌ها بوده که بسیاری خودروسازان بزرگ جهان را مجبور کرده تولید خود را محدود کنند.

یک نقطه مثبت در گزارش این انجمن، افزایش فروش خودروهای دارای انرژی‌های جدید است که در ماه سپتامبر دو برابر شده و به 357 هزار رسیده‌است .

حمایت دولت از خودروهای سبز برای کاهش آلودگی، فروش آن‌ها را بالا برده‌است. این خودروها شامل خودروهای برقی، خودروهای هیبریدی و خودروهای دارای سوخت هیدروژنی می‌شوند.

شرکت تولید خودروهای برقی تسلا 56 هزار و شش خودرو در ماه سپتامبر در چین تولید کرده که بالاترین رقم از آغاز فعالیت این خودروسازی در شانگهای در دو سال گذشته بوده‌است. این رقم همچنین 27 درصد نسبت‌به ماه اوت افزایش نشان می‌دهد.

اجاره ماشین عروس
!
!
!