پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۰۹:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما در غرب کشور / وضعیت آب و هوا اعلام شد
۰۹:۳۶ | ۱۴۰۰/۱۱/۰۶
اجاره خودرو

کاهش ۴ تا ۶ درجه ای دما در غرب کشور / وضعیت آب و هوا اعلام شد

دمای هوا از امروز تا روز جمعه در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد.

به گزارش پرشین خودرو، امروز چهارشنبه، با توجه به تداوم پایداری هوا، همچنان هوای شهر‌های صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان آلوده پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود در بعد از ظهر به تدریج از مقدار غلظت آلاینده‌های جوی در این منطقه کاسته شود.

همچنین از بعد از ظهر امروز با ورود سامانه بارشی در مناطقی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی و غربی، بارش برف و باران آغاز می‌شود.

پنجشنبه بر شدت فعالیت این سامانه افزوده شده و گستره آن شمال غرب، غرب، جنوب غرب، مرکز، استان‌های واقع در راستای زاگرس مرکزی و شمالی، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال شرق و همچنین مناطقی از شمال استان‌های فارس و بوشهر را فرا می‌گیرد.

جمعه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال شرق بوده و شنبه و یکشنبه جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است. طی این پنج روز بارش د مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف است.

پنجشنبه سرعت وزش باد در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب، بخش‌هایی از مرکز و از اواخر وقت در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش می‌یابد.

دمای هوا امروز تا جمعه در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و شرق سواحل دریای خزر بین ۴ تا ۶ درجه و تا یکشنبه در شمال شرق بین ۵ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

پنجشنبه شمال خلیج فارس و جمعه علاوه بر شمال، مناطق مرکزی و جنوبی خلیج فارس مواج است. دریای خزر هم پنجشنبه مواج است.

!
!
!