اصلاح قیمت خودروسازان برای نیمه دوم سال معتبر است

پرشین خودرو: پیشنهاد تعیین قیمت تمام شده برای خودروسازان به رئیس جمهوری ارائه و در شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح و اجازه داده شد قیمت بر اساس آنچه سازمان حمایت تعیین می‌کند و ستاد تنظیم بازار آن را تصویب می‌کند، اجرایی شود.

به گزارش پرشین خودرو، منصور معظمی رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با اعلام این خبر گفت: سازمان حمایت از مصرف کنندگان پیشنهاد اصلاحیه قیمت خودرو‌ها را داده است و ستاد تنظیم بازار باید تصمیم گیری کند.

وی با بیان اینکه موضوع خودرو یک موضوع کلیدی است و چنانچه به این موضوع توجه درست نشود ممکن است ایجاد مشکل کند، افزود: امروز به دلیل تغییرات در نرخ ارز به طور قطع قیمت تمام شده خودروسازان بسیار افزایش پیدا کرده است و خودروسازان درخواست جدی برای اصلاح قیمت ها دارند.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: نکته مهم‌تر این است که خودروسازان ما قراردادهایی با قطعه سازان دارند که بر اساس قیمت های ارز ۳۲۰۰ تومان و ۳۸۰۰ تومان است و امروز با افزایش ۳ برابری قیمت ارز در سامانه نیما اگر قیمت قطعه سازان اصلاح نشود بسیاری از آنها دچار گرفتاری جدی می شوند.

معظمی تاکید کرد: با این حال خودرو‌سازان نمی‌توانند و حق ندارند که قیمت‌های خود را خودسرانه افزایش دهند.

وی گفت: وزارت صنعت متعهد شده است که از نظر میزان تولید نیاز داخل را تامین کند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به طور قطع تولید مورد نیاز را تا پایان سال می توانیم تامین کنیم.

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت:​ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان پیشنهاد خود را برای اصلاح قیمت خودروها داده و منتظر تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار هستیم .

وی افزود: زمان اعلام اصلاح قیمت‌ها بستگی به ستاد تنظیم بازار دارد که بعد از اعلام می تواند اجرایی شود و تا قبل از آن زمان بر اساس قیمت‌های قبلی باید خودروسازان عمل کنند اگر چه قیمت‌های فعلی به طور یقین خودروسازان را دچار مشکل جدی می کند.

معظمی در پایان گفت: چنانچه اصلاح قیمت ها اعلام شود برای نیمه دوم امسال خواهد بود.

کد خبر 103880

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha