کد خبر 120669
۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
خودروهای لوکس باید مشمول مالیات شوند

پرشین خودرو: عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دریافت مالیات از ثروت و دارایی اشخاص مثل خودرو و خانه در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد و موضوعی پذیرفته شده است. در ایران هم باید به این سمت حرکت کنیم.

به گزارش پرشین خودرو، جبار کوچکی­‌نژاد عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره لزوم دریافت مالیات از ثروت و دارایی اشخاص (خانه و ماشین) گفت: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور در کمیسیون تلفیق سعی شد منابع دولت افزایش یابد و یکی از این منابع هم اخذ مالیات از خودروها و خانه‌های لوکس است. در همین راستا، اعضای کمیسیون تلفیق درصدد تصویب مصوبه­‌ای برای دریافت مالیات از خانه و خودروهای لوکس بودند.

وی ادامه داد: درحال حاضر مصوب شده تا از ماشین‌های بالای 700 میلیون و خانه‌های بالای 10 میلیارد تومان مالیات گرفته شود. به اعتقاد بنده این تصمیم مجلس درست و منطقی است. حتی جا داشت سقف این مبالغ را کاهش دهیم. این نوع مالیات­‌ها نه تنها موجب افزایش درآمد دولت می شود بلکه باعث خواهد شد دولت بتواند حق خود را از افراد مرفه و کسانی که در حوزه کالای لوکس فعالیت می­‌کنند، بگیرد.

 

مالیات


کوچکی نژاد با بیان اینکه خانه‌های خالی را نیز باید مشمول مالیات کرد، گفت: دریافت مالیات از خانه­‌های خالی باید به طور جدی پیگیری شود. متاسفانه هنوز در این زمینه اقدامی در کشور صورت نگرفته است.

وی در ادامه افزود: دریافت مالیات از خانه‌های خالی علاوه بر درآمدزایی بر دولت به دلیل مقابله با سوداگری و دلالی مسکن در کاهش قیمت مسکن نیز تاثیرگذار است.

نماینده مردم رشت در پایان تصریح کرد: دریافت مالیات از ثروت و دارایی اشخاص مثل خودرو و خانه در اکثر کشورهای دنیا وجود دارد و موضوعی پذیرفته شده است. در ایران هم باید به این سمت حرکت کنیم.

منبع: فارس

کد خبر 120669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha