کروز برای تولید روزانه 8500 ایربگ اعلام آمادگی کرد

پرشین خودرو: شرکت تامین کننده اصلی ایربگ مورد نیاز خودروسازان کشور از آمادگی خود برای تولید روزانه هشت هزار و 500 عدد ایربگ(کیسه هوا) در سال جهش تولید خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت صنایع تولیدی کروز به عنوان بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرویی کشور، علاوه بر رایانه کیسه هوا (ACU)، پارچه کیسه هوا را بومی سازی کرده است که به زودی به تولید انبوه خواهد رسید و همچنین در سال جاری، تامین زیر ساخت های 80 درصد از نیاز خودروسازان به ایربگ را در دستور کار خود قرار داده است.

مجید واردی مدیرگروه ایربگ شرکت صنایع تولیدی کروز در خصوص داخلی سازی کیسه هوا (ایربگ) خودروها گفت: این سیستم از دو قسمت اصلی رایانه کیسه هوا (ACU) و مدول کیسه هوا تشکیل شده که در گذشته همه آنها وارداتی بودند و شرکت کروز به تازگی توانسته آن ها را بومی سازی کند.

وی با اشاره به روند بومی سازی رایانه کیسه هوا اظهار کرد: شرکت کروز پس از پنج سال کار تحقیقاتی، انجام آزمایش های متعدد و سرمایه گذاری چشمگیر، بدون کمک از خارج و با تکیه بر دانش و توانمندی مهندسان ایرانی، موفق به تولید آن شده است، این موضوع علاوه بر طراحی سخت افزار، مستلزم اجرای مرحله به مرحله یک نرم افزار چندین هزار خطی بود و اکنون مراحل تست خود را در خودروهای متفاوت گذارنده و آماده تولید انبوه در سال جاری است.

 

خط تولید ایربگ


واردی ادامه داد: ایربگ از 2 بخش پلتفرم و کالیبراسیون تشکیل شده که پلتفرم آن در خودروهای متفاوت یکسان است و بخش کالیبراسیون متناسب با نوع خودرو تنظیم می شود. کروز در حال حاضر کالیبراسیون مربوط به خودروهای تیبا و سمند را آماده سازی کرده است و تا پایان سال جاری کالیبراسیون نرم افزار برای همه ی خودروهای داخلی انجام خواهد شد.

مدیرگروه ایربگ کروز با اشاره به اینکه پارچه کیسه هوا در اقدامی جدید توسط کروز بومی سازی شده است، بیان کرد: پارچه کیسه هوا توسط نخ مخصوص بافته و آماده می شود و پس از کسب تاییدات لازم، به زودی به تولید انبوه می رسد. حتی همزمان با واردات، نخ مربوطه در اختیار یکی از شرکت های دانش بنیان قرار گرفته تا بومی سازی تولید نخ هم امکان سنجی شود.

واردی در خصوص تاثیر بومی سازی ایربگ در امر اشتغال زایی گفت: ما برای بومی سازی بخش های متفاوت سیستم ایربگ با دانشگاه های شریف، امیرکبیر و تهران همکاری داشتیم که علاوه بر پیشبرد پروژه، نخبگان دانشگاه های مذکور با گذراندن آموزش های مورد نیاز جذب کروز شدند. همچنین با بومی سازی قطعات متفاوت ایربگ و افزایش ظرفیت تولید، نیروی انسانی مستقر در خطوط تولیدی این محصول نیز افزایش پیدا کرده است.

وی در خصوص بومی سازی قطعه اینفلیتور ایربگ خاطرنشان کرد: به دلیل حساسیت بالا در تولید این قطعه و استفاده از مواد انحصاری، بومی سازی آن از عهده شرکت های قطعه ساز خارج است و وزارت دفاع با ورود به این موضوع، طراحی و تولید آن را در دست اقدام دارد.

واردی با اشاره به اینکه کروز تامین کننده اصلی ایربگ مورد نیاز خودروسازان کشور است، اظهار کرد: این شرکت ایربگ های خودروهای داخلی مانند پراید، تیبا، ساینا، تندر90، ساندرو، سمند، 405، پارس، 206، 207، وانت آریسان، کارا و... را تولید می کند.مدیرگروه ایربگ کروز با اشاره به اینکه کروز امکان تامین 80 درصد ایربگ مورد نیاز خودروسازان در سال جاری را دارد، گفت: کروز در سال جهش تولید با افزایش ظرفیت های خود، آمادگی لازم برای تولید روزانه 8500 عدد کیسه هوا را دارد که با رشد 20 درصدی نسبت به سال قبل، فعالیت های خود را گسترده تر خواهد کرد.

کد خبر 121866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha