کد خبر 122038
۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
فروش فولکس‌واگن در چین و آمریکا کاهش یافت

پرشین خودرو: فروش خودروسازی فولکس واگن در بازار چین و ایالات متحده ۳۵ و ۱۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت فولکس واگن آلمان که بدون شک یکی از بزرگترین خودروسازان جهان به شمار می‌رود، به تازگی آمار و گزارش های جدیدی از میزان فروش خود در بازار چین در نخستین فصل از سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر کرده که نشان دهنده کاهش ۳۵.۱ درصدی میزان فروش آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

بر اساس گزارشی که در وب سایت China.org.cn آمده است، استفان وولنستاین، مدیر ارشد اجرایی گروه خودروسازی فولکس واگن در چین، در خصوص چشم انداز فروش این شرکت آلمانی در این کشور خاطرنشان کرده است: فولکس واگن به بهبود و تجربه یک روند افزایشی فروش خود در بازار خودروی چین که بدون شک یکی از بزرگترین و مهم ترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود، چشم انداز و نگرش مثبتی دارد و انتظار می رود تاثیر و تبعات منفی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در این بازار تا اوایل تابستان سال جاری میلادی از بین برود.

کارخانه فولکس واگن

وی در ادامه اظهارات خود افزود: تاکنون فعالیت و تولید شرکت خودروسازی فولکس واگن به ۷۵ درصد از ساعته عادی و نرمال خود بازگشته و به نظر می رسد که این روند هفته به هفته بهتر و بیشتر خواهد شد.

این شرکت همچنین در همین بازه زمانی سه ماهه ، ۷۵ هزار و ۷۵ دستگاه دستگاه خودرو در بازار ایالات متحده آمریکا فروخته و عرضه کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۱۳ درصد کاهش یافته است که کمتر از نیم درصد آن به خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست تعلق داشته است.

به گفته این شرکت، این افت شدید در بازارهای مهم و کلیدی جهان همچون چین و آمریکا تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک کرونا بوجود آمده و اوج آن نیز در مارس ۲۰۲۰ به ثبت رسیده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 122038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha