کد خبر 124720
۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
فولکس بابت رسوایی دیزلی خسارت پرداخت می‌کند!

مصرف کنندگان آمریکایی 9.8 میلیارد دلار خسارت از فولکس واگن به خاطر رسوایی دیزلی دریافت می کنند.

به گزارش پرشین خودرو، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا فولکس واگن را محکوم به پرداخت 9.8 میلیارد دلار به خسارت دیدگان محصولات این شرکت کرد و حالا فولکس یا باید 550 هزار دستگاه خودروی آلاینده دیزلی فروخته شده به بازار آمریکا از سال 2015 به بعد را خریداری کند یا آن که آنها را تعمیر نماید. فولکس اعتراف کرده است که در نرم افزارهای مصرف سوخت طوری دستکاری کرده که مصرف این خودروها را پایین تر از اندازه واقعی نشان می داده است.

تقریباً 86 درصد از مصرف کنندگان محصولات فولکس در آمریکا تصمیم دارند خودروهای این شرکت را پس بدهند یا به لیزینگ این خودروها پایان دهند و علاقه ای به تعمیر ندارند.


فولکس واگن بیش از 9.5 میلیارد دلار به مصرف کنندگان پرداخت کرده است و رابرت بوش، بزرگترین تأمین کننده قطعات به خودروهای دیزلی فولکس واگن هم تا به حال 300 میلیون دلار غرامت پرداخته است. به این ترتیب در مجموع تا به حال به گروه خودروسازی فولکس از ابتدای این رسوایی تا به حال حدود 30 میلیارد یورو (33.3 میلیارد دلار) صدمه زده است.

 


اکثر خودروهای مشکل دار فولکس،‌ قوای محرکه گازوئیلی با حجم موتور 2 لیتری بوده اند و فولکس حاضر است بین 5100 تا 10000 دلار به خودروهای لیزینگی غرامت بپردازد.

این رسوایی دیزلی فقط به فولکس لطمه نزد، بلکه از آن مهمتر به نگاه مردم به خودروهای گازوئیلی و بازار خودروهای سواری دیزلی آسیب جدی وارد کرد.

در سال 2017 رأی دادگاه علیه فولکس فقط ادعای نادرست در خصوص میزان مصرف و آلایندگی دیزلی نبود بلکه این شرکت به کلاهبرداری، ممانعت از اجرای عدالت و صدور بیانیه های غلط انداز به 4.3 میلیارد دلار محکوم شد.

منبع: سایپا

کد خبر 124720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha