9500 خودرو در کف کارخانه منتظر قیمت گذاری است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: 9 هزار و 500 دستگاه خودرو در کف کارخانه تولید شده و موجود است و با اعلام قیمت محصولات از سوی سازمان حسابرسی این خودروها را تحویل مالکان خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، فرشاد مقیمی، با بیان این مطلب با اشاره به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری در سال جهش تولید مبنی بر افزایش در تولیدات صنعتی کشور، گفت: با فرمان ایشان و تشکیل جلسات به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت در حوزه تولیدات صنعت خودروی کشور، تکالیف ما نسبت به گذشته دوچندان شد تا در مسیر سیاست های کلان کشور حرکت خود را ادامه دهیم.

وی افزود: امسال تا به امروز، رشد تولید 59 درصدی را رقم زده ایم، سال گذشته در همین بازه زمانی تعداد تولیدات 216 هزار دستگاه بوده است. میزان تولیدات از ابتدای امسال تا به امروز به بیش از 341 هزار دستگاه رسیده که نشان دهنده 125 هزار دستگاه افزایش تولید در گروه صنعتی ایران خودرو نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

مقیمی با بیان اینکه در شنبه هفته گذشته توانستیم از رکورد تولید روزانه با تولید دو هزار و 950 دستگاه عبور کنیم، گفت: این رکورد در سه سال اخیر ایران خودرو بی سابقه بوده است. در گذشته 400 دستگاه از تولیدات مربوط به محصولات CKD بوده اما تولیدات امروز به صورت کامل متعلق به تولیدات داخلی با تکیه بر توان قطعه سازان است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه قطعه سازان داخلی و کارگران در زنجیره تولید خودرو در شرایط فعلی جهاد می کنند، گفت: فعالیت ها و مجموعه خدمات آنان را باید مستند کرد و به ثبت رساند.

وی از ثبت رکورد تکمیل و تجاری سازی خودرو در روز گذشته خبر داد و تصریح کرد: رکورد تاریخی دیگری را هم به ثبت رساندیم و نزدیک به چهار هزار و 800 دستگاه را تجاری کرده ایم که در تاریخ ایران خودرو بی سابقه بوده است.

مقیمی با بیان این که در روزهای تعطیل پایان این هفته توانسته ایم بیش از چهار هزار دستگاه را فاکتور کنیم تعهد معوق فعلی خودروها را 28 هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: 9 هزار و 500 دستگاه از این تعداد، امروز در کف کارخانه تولید شده و موجود است، با اعلام قیمت محصولات از سوی سازمان حسابرسی این خودروها را تحویل مالکان خواهیم داد. سعی می کنیم خیلی زودتر از پایان سال تمامی معوقات را به صفر برسانیم.

وی با اعلام این که تا به امروز 9 مرحله فروش فوق العاده داشته ایم، گفت: برمبنای این طرح های فروش، 87 هزار تعهد ایجاد شده و 65 هزار خودرو نیز تحویل شده است. تمامی خودروهای فروش فوق العاده را در کم تر از 40 روز تحویل داه ایم در صورتی که موعد تحویل 90 روزه بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو درباره وعده تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال جاری گفت: به صورت سنتی بالغ بر 50 درصد از تولید خوردوهای کشور برعهده ایران خودرو است، تا به امروز 52 درصد از تولیدات کل کشور را رقم زده ایم، سهم ایران خودرو از عدد یک میلیون و 200 هزار، 500 هزار دستگاه خودرو است که تا پایان سال تولید خواهد شد.

مقیمی با اشاره به تدوین بسته حمایتی جهش تولید گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری، وزیر صمت، بسته حمایتی را برمبنای استفاده از ظرفیت های داخلی تهیه کرده اند که به زودی به جمع بندی نهایی خواهد رسید. در این بسته حمایتی، ایران خودرو متعهد به تولید ماهانه 60 هزار دستگاه است.

وی تصریح کرد: افزایش تولید صرفا در حوزه خودروهای سواری نبوده در حوزه تولید خودروهای مسافری و باری هم 46 درصد رشد داشته ایم، ایران خودرو دیزل از ابتدای آذر تا امروز بالای 200 درصد افزایش تولید داشته است. خط تولید اتوبوس سازی که بیش از 9 سال متوقف بوده، با استفاده از سازندگان داخلی راه اندازی شده است.

مقیمی در پایان با بیان این که رکوردهای به ثبت رسیده، نشان دهنده این است که جامعه قطعه سازان با همت بیشتری به میدان آمده اند، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم مجموعه فعالیت هایی که در حوزه صنعت برعهده گروه صنعتی ایران خودرو است را به خوبی دنبال کنیم.

کد خبر 128665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha