کد خبر 129117
۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
 آغاز تحقیق و تفحص از فولکس واگن

کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده، تحقیق و تفحصی را آغاز کرده تا روشن شود آیا خودروساز آلمانی فولکس واگن حق و حقوق ثبت اختراع کمپانی انگلیسی جگوار لندرور را نقض کرده است یا خیر.

به گزارش پرشین خودرو، در ماه نوامبر ۲۰۲۰ کمپانی جگوار لندرور که سهام عمده آن متعلق به شرکت هندی تاتاموتورز است شکایتی علیه برندهای پورشه، لامبورگینی و آئودی از گروه خودروسازی فولکس واگن به کمیسیون تجارت بین‌الملل برد تا جلوی واردات این خودروها را به دلیل نقض ثبت اختراع این شرکت در زمینه «سامانه‌های کنترل خودرو» با کاربرد در رانندگی آفرود را بگیرد.

 

فولکسفولکس واگن دربیانیه‌ای اعلام کرد که در حال بررسی موضوع و انتخاب اقدام‌ها و گام‌های بعدی است، در این بیانیه آمده است «ما با متولیان و مقام‌های مسوول تحقیق و تفحص همکاری خواهیم کرد. در حالی که ما نمی‌توانیم در مورد جزئیات این پرونده اظهار نظر کنیم، اما از موضع خود با قدرت دفاع خواهیم کرد.»

جگوار لندرور JLR هم گفته است: این خودروها از اختراعات ثبت شده JLR استفاده کرده‌اند بدون آنکه« اجازه بگیرند یا پولی پرداخت کنند» مخصوصا ثبت اختراعی که برای «بهبود سامانه رانندگی در سطوح مختلف به ویژه آفرود» مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کد خبر 129117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha