خودرو تارا از 2 ماه آینده بدون قرعه کشی فروخته می شود

سخنگوی وزارت صمت گفت: یک تا دو ماه آینده خودرو تارا بدون قرعه کشی به متقاضیان عرضه خواهد شد و تا پایان امسال هیچ خودرویی دیگر با قرعه کشی فروخته نمی شود.

به گزارش پرشین خودرو، امید قالیباف، با اعلام این خبر، در خصوص اینکه آیا بحث واردات خودرو از دستور کار مجلس و دولت به علت کمبود منابع ارزی خارج شده است، اظهار داشت: این طور نیست چرا که مسئول تامین ارز، بانک مرکزی است و این اتفاق در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه بعضا گفته می‌شود واردات خودرو از برند‌های بی کیفیت کشور‌های دیگر خواهد بود، تصریح کرد: اصلا این موضوع صحت ندارد بلکه با برند‌های اروپایی خوب مذاکره شده که خودرو‌هایی در رده اقتصادی و حدود قیمت 10 تا 20 هزار یورو وارد کشور شود و اینکه خودرو‌های وارداتی کیفیت ندارد، صحت ندارد.

قالیباف در پاسخ به اینکه خودروسازان مدام از زیان های انباشته صحبت می کنند و درخواست هایی برای افزایش قیمت محصولات دارند آیا در حال حاضر تصمیمی برای افزایش قیمت خودرو گرفته می شود یا خیر؟ گفت: بله خودروسازان درباره زیان انباشته مطالبی را عنوان می کنند اما مهم اینجاست آیا باید این زیان انباشته از محل افزایش قیمت ها جبران شود! مصرف کننده چه گناهی دارد که باید از جیب او زیان خودروسازان پرداخت شود.

وی افزود: خودروسازان املاک مازاد و نیروی انسانی مازاد زیادی دارند که همین امر باید مدیریت شود و لازمه کاهش زیان انباشته اصلاح ساختار است. به نحوی که بدون اصلاح ساختار به هیچ عنوان نمی توان با افزایش قیمت ها زیان انباشته را جبران کرد.

سخنگوی وزارت صنعت تصریح کرد: البته مسیر صدور مجوز افزایش قیمت ها را ما نبسته ایم و خودروسازان می توانند متناسب با افزایش هزینه های تولید درخواست های خود را به سازمان حمایت ارسال کنند تا در ستاد تنظیم بازار این موضوع مورد بررسی قرار گیرد اما باید این نکته را بدانند که باید اصلاح ساختارها صورت گیرد.

قالیباف درباره مشکل کمبود ماشین آلات معدنی نیز بیان کرد: کار واردات ماشین آلات معدنی با کمترین سخت گیری به دلیل نیاز معادن در حال انجام است.

وی در ادامه با اشاره به حمایت همه جانبه دولت از تولید کننده داخلی، خاطرنشان کرد: حمایت از تولیدکننده داخلی بویژه هپکو و ممنوعیت واردات کالای مشابه ساخت داخل، خط قرمز وزارت صمت است.
 کد خبر 139116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha