کد خبر 139199
۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۶
تولید جهانی تویوتا رکورد زد

تولید جهانی خودرو تویوتا در ماه آگوست با ۴۴.۳ درصد افزایش به رکورد یک ماهه رسید.

به گزارش پرشین خودرو، شرکت تویوتا موتور امروز پنجشنبه اعلام کرد که تولید جهانی خودرو در ماه آگوست با سرعتی بی‌سابقه رشد کرده است، زیرا این بخش از همه‌گیری کووید-19 بهبود یافته و ظرفیت تولید، عمدتاً در خارج از کشور افزایش یافته است.

این بیانیه اندکی تسکین موقتی را برای خودروساز ژاپنی ارائه می‌کند که آیا می‌تواند در شرایطی که چین محدودیت‌های همه‌گیر را لغو می‌کند و کمبود تراشه نشانه‌هایی از کاهش را نشان می‌دهد به هدف تولید سالانه 9.7 میلیون خودرو پایبند باشد.

تولید خودرو در ماه اگوست نسبت به سال قبل 44.3 درصد افزایش یافت که اولین افزایش از مارس بود. بزرگ‌ترین خودروساز جهان از نظر فروش در ماه گذشته 766 هزار و 683 دستگاه خودرو در سراسر جهان تولید کرد که بالاتر از هدف خود برای حدود 700 هزار دستگاه و بالاتر از تولید سال قبل یعنی 531 هزار و 448 خودرو بود.

تولید بیشتر در خارج از کشور افزایش یافت، به طوری که تولید داخلی 5.6 درصد در سال نسبت به سال گذشته افزایش یافت و تولید خارج از کشور 65.1 درصد نسبت به سال گذشته جهش کرد که همچنین برای ماه آگوست یک رکورد افزایش یافت.

فروش خارج از کشور نیز در ماه آگوست رکورد زد که ناشی از کاهش فروش در سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا در چین و سایر نقاط آسیا بود. فروش خارج از کشور در ماه اگوست نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.9 درصد افزایش یافت و به 694 هزار و 272 دستگاه رسید، در حالی که در ژاپن با 25.8 درصد کاهش به 82 هزار و 775 دستگاه رسید زیرا کمبود تامین قطعات و شیوع کووید- 19 باعث اختلال در تولید شد.

البته فروش در ایالات‌متحده در ماه گذشته 9.8 درصد کاهش یافت.

کد خبر 139199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha