خودروسازان می‌توانند خودرو وارد کنند

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که دو شرکت ایران خودرو و سایپا می توانند خودرو وارد کنند گفت: اگر شرایط را دارا باشند مانعی ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از برنا، «سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت ، در رابطه با واردات خودرو توسط دو شرکت ایران خودرو و سایپا گفت: واردات خودرو چند شرط دارد؛ یکی اینکه باید نمایندگی پس از فروش داشته باشند، دوم اینکه نمایندگی رسمی خودروساز خارجی داشته باشد و اینکه وقتی خودرویی وارد می شود باید در مقابلش انتقال فناوری انجام دهند. هرکسی که شرایط را دارا باشد می تواند خودرو وارد کند.

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که پس یعنی این دو شرکت می توانند خودرو وارد کنند تصریح کرد: اگر شرایط را دارا باشند مانعی ندارد.

وزیر صمت در پاسخ به این سوال که با واردات خودرو توسط این دو شرکت خودروسازی آیا به تولید ملی آسیبی وارد نمی شود عنوان کرد: واردات خودرو در سال جاری دو علت دارد اول اینکه عرضه و تقاضای بازار را تا حدودی پوشش دهد؛ تقاضای بازار بیش از تولید در سال گذشته بوده و امسال هم تولید رشد خوبی دارد اما باید این فاصله را با واردات تامین کرد تا بازار متعادل شود و قیمت ها تنظیم شود.

کد خبر 139227

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha