کد خبر 139759
۲۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳
جایگزینى موتورسیکلت هاى برقى به کجا رسید؟

نایب رییس شوراى شهر تهران گفت:مدیریت شهرى باید با سوپسید و اقدامات تسهیلاتی زمینه را براى استفاده از موتور سیکلت برقی فراهم کند.

پرویز سرورى رییس شوراى عالی استان‌ها و نایب رییس شوراى شهر تهران با اشاره به موتورسیکلت هاى داخل شهر تهران اظهار کرد: یکی از معضلات اصلی تهرانحضور موتورسیکلت‌ها است و عموما کسانی که از این وسیله استفاده مى‌کنند، قشر محروم جامعه هستند.

وی ادامه داد: در رابطه با موتورسیکلت‌های برقی به تازگی جلسه ویژه‌ای برگزار شده است، موتورسیکلت هاى برقى، موتور‌های پاکهستند، اما مشکل اساسی دارند و آن هم قیمتش است، یعنی حدود ٤٠ درصد قیمت مترو، قیمت باتری است که این موضوع برای افرادشاغل مشکل است همچنین عمر موتورسیکلت هاى برقى فقط هم ٥ سال است.

نایب رییس شوراى شهر تهران بیان کرد: این موتورهاى برقى به نفع کسانی که با موتور کار می‌کنند نیست، مدیریت شهرى باید باسوپسید و اقدامات تسهیلاتی زمینه را براى استفاده از موتور سیکلت برقی فراهم کند.

سرورى درباره ورود اسکوتربرقی به پایتخت بیان کرد: در دوره چهارم این موضوع مطرح شد، اما متاسفانه هزینه‌های آن بسیار بالاست ونگرانى ما را رفع نمی‌کند.

پیشتر، اصغر قائمی عضو کمیسیون حمل و نقل شوراى شهر تهران گفته بود که وظیفه ذاتی شورای شهر این است که پیگیر تمامی مسائل شهر باشد، اما شهرداری تهران و مسئولان اجرایی باید قول اجرای طرح مونورسیکلت هاى برقی را دهند؛ ما در شورای شهر درقالب طرح و نظارت‌های میدانی پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و گزارش آن را به مردم خواهیم داد.

کد خبر 139759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha