کد خبر 139787
۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷
کاهش شکایت‌های کیفی محصولات ایران خودرو

گروه صنعتی ایران‌خودرو در یک اینفوگرافی، ضمن اشاره به برخی نتایج اجرای طرح تحول کیفیت و پروژه‌های بهبود کیفیت محصولات، اعلام کرده است که ۴۱ درصد شکایت‌های از باب کیفیت محصولات این گروه صنعتی در مهر ماه امسال نسبت به سه ماه پایانی سال گذشته، کمتر شده است.

به گزارش پرشین خودرو، این گروه صنعتی مدعی شده که در راستای اجرای طرح تحول کیفیت و تعریف ۲۷۹ پروژه بهبود کیفیت گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال جاری نتایجی همچون ارتقای رضایتمندی مشتریان، رضایت از فرآیند فروش، رضایت در زمان تحویل، ارتقا شاخص کیفیت تحویل و... حاصل شده است.

بر اساس اینفوگرافی ارائه شده توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو، در مهر ماه سال جاری نسبت به فصل زمستان سال ۱۴۰۰:

- شاخص ارزشیابی محصولات ایران‌خودرو ۱۱.۵ درصد ارتقا یافته است. در این میان بیشترین بهبود در محصولات دناپلاس، تارا و پژو پارس کسب شده است.

- شاخص ایرادات اظهار شده توسط مشتریان ۳۷ نمره ارتقا داشته و امتیاز ۲۷۳ در سه ماهه ابتدایی مالکیت خودرو نسبت به بهمن ماه سال ۱۴۰۰ کسب شده است.

-شاخص رضایتمندی مشتریان، ۲۲ امتیاز ارتقا پیدا کرده است و امتیاز ۶۸۵ در خرداد ماه ۱۴۰۱ نسبت به بهمن ۱۴۰۰ کسب شده است.

- شاخص رضایت مشتریان از فرآیند فروش رشد ۴۴ امتیازی را ثبت کرده و امتیاز رضایت ۷۰۸ کسب شده که ۳۱ امتیاز بالاتر از متوسط رضایت از خدمات فروش صنعت است.

- شاخص کیفیت تحویل خودرو به مشتریان نیز ۱۸ امتیاز ارتقا یافته و امتیاز ۷۱۵ نسبت به امتیاز پایان سال ۱۴۰۰ کسب شده است.

- شاخص سلامت خودرو در زمان تحویل نیز ارتقای ۳۴ درصدی داشته و از عدد ۵.۹ در فروردین ماه امسال به ۳.۹ در آبان ماه رسیده است.

- شاخص رضایت مشتریان در زمان تحویل خودرو نیز با ارتقای ۴.۹ درصدی از عدد ۷۲.۴ درصد در فروردین ۱۴۰۱ به ۷۷.۳ درصد در مهر ماه امسال رسیده است.

 

محصولات ایران خودرو

کد خبر 139787

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha