بررسی اعطای تسهیلات به رانندگان تاکسی برای جایگزینی خودرو

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اعطای تسهیلات به رانندگان تاکسی برای جایگزینی خودروهای جدید در حال بررسی است و امیدواریم در این خصوص، از دولت کمک بگیریم.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی چمران روز یکشنبه در حاشیه یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد.

وی درباره نوسازی ناوگان تاکسی در تهران گفت: یکی از مشکلات ما در تحویل تاکسی‌ها و ون‌ها گرانی آنها است.

وی با بیان اینکه پولی که برای خرید خودروی جدید نیاز است، در اختیار رانندگان نیست، افزود: مقرر شد دولت تسهیلاتی در نظر بگیرد و تاکسی‌ها از فرسودگی خارج شوند.

چمران با بیان اینکه ون‌ها نیز شرایط بسیار نامناسب و فرسوده‌ای دارند، ادامه‌داد: سال 85 ون‌هایی از روسیه خریداری شد که از بین رفته اند و قابل استفاده نیستند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: موضوع اختصاص تسهیلات به رانندگان در حال بررسی است و امیدواریم بتوانیم در این خصوص از دولت کمک بگیریم.

چمران خاطر نشان کرد: تلاش می‌کنیم به گونه ای عمل شود که رانندگان خودروی ون، خودرو شأن را تحویل دهند و ون‌های جدید را تحویل بگیرند و کمک حال حمل و نقل عمومی باشند.

وی در پاسخ به وضعیت سامانه تهران من، و اختلال در این سامانه گفت: مشکلات این سامانه پس از هک شدن ایجاد شد و در حال فعالیت برای رفع مشکل هستند.

وی با بیان اینکه امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسند و مشکل رفع شود، افزود: پیشنهاد کردیم به جای اینکه تمام سامانه‌ها بر روی یک خط باشد، در خطوط مختلف طراحی شوند تا ارتباط با مسائل داخلی شهرداری نداشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره تعطیلی برخی ورزشگاه‌ها در شهر تهران نیز اظهار داشت: نرخی که برای ورزشگاه‌ها پیش‌بینی شده شاید یک شوخی باشد، نرخ‌های دولتی وزارت ورزش چندین برابر این نرخ است.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که به نرخ دولتی بازگردیم چرا که با قیمت فعلی کسانی که ورزشگاه را اجاره می‌کنند صرفه اقتصادی ندارند و قیمت بلیت‌ها را افزایش می دهند.

وی با بیان اینکه سعی ما این است ورزشگاه‌ها برای دانش‌آموزان و دیگر اقشار رایگان و یا نیم بها باشد، خاطر نشان کرد: نرخ‌ها باید بر اساس نرخ وزارت ورزش و جوانان و منطقی دارای صرفه اقتصادی برای افرادی که آن را اجاره می کنند، باشد.

کد خبر 139813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha