هشدار و درخواست مدیریت بحران از مردم تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به افزایش غلظت آلاینده‌ها در مناطق مرکزی، جنوبی و غربی این استان از مردم خواست که تا روز چهارشنبه از تردد غیرضروری در شهر پرهیز کنند.

به گزارش پرشین خودرو، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد برای آلودگی هوا در تهران گفت:‌ برابر پیش‌بینی‌ها از بعد از ظهر فردا، دوشنبه هفتم آذر ماه تا روز چهارشنبه نهم آذر ماه در مناطق مرکزی، جنوبی و غربی استان تهران شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام سازمان هواشناسی با افزایش آلاینده‌ها کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس پیش بینی شده است گفت: در صورت عدم مهار منابع آلاینده اعم از ثابت و متحرک در مناطق پرتردد، هوا برای تمام گروه‌ها ناسالم خواهد بود.

یزدی مهر با اشاره به اینکه آلودگی هوا یک بحران جدی و اولویت دار محیطی است، افزود: به همه شهروندان توصیه می‌کنم در زمان اعلام آلودگی هوا از هر گونه فعالیت فیزیکی و ورزشی از جمله دویدن و پیاده روی در این شرایط در هوای باز و خروج غیر ضروری از منزل و تردد بی مورد در معابر شهری خودداری کنند.

وی در ادامه به بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم نیز توصیه کرد که در شرایط آلودگی هوا افراد دارای بیماری زمینه‌ای، کودکان و سالمندان در فضاهای باز فعالیت نکنند و توجه داشته باشند که نوشیدن مایعات به ویژه آب در این مواقع نه تنها باعث شستشوی دستگاه گوارش می‌شود بلکه عطش و خشکی دهان ناشی از آلودگی هوا را نیز از بین می‌برد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین با اشاره به اعلام آماده‌باش به دستگاه‌های امدادی نظیر اورژانس و ... گفت: تمهیدات لازم اتخاذ شده تا در صورت نیاز خودروهای اورژانس در نقاط پرتردد نیز مستقر شوند.

کد خبر 139907

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha