کد خبر 143172
۱۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸
بلیت اتوبوس اربعین از ۲۱ مرداد پیش فروش می شود

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از آغاز پیش‌ فروش اینترنتی بلیت‌های اتوبوس برای سفر اربعین از روز شنبه ۲۱ مردادماه جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، داریوش باقرجوان، با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به اربعین حسینی از روز شنبه پیش‌فروش بلیت اینترنتی اربعین به مقصد استان‌های مرزی و مرزهای شش‌گانه آغاز می‌شود که در این خصوص تلاش شده با استفاده از ظرفیت‌های کامل مشکلی در حمل و نقل ایجاد نشود و از ظرفیت دستگاه‌هایی که ناوگانی در اختیار دارند نیز در این ایام استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های فروش اینترنتی یا رزرو برای بازگشت زائران نیز در حال ایجاد است، افزود: زائران باید در این خصوص برنامه ریزی‌های خود را در بازگشت به کشور و ورود به مرزها انجام دهند.
باقرجوان افزود: زایرانی که در برگشت از عراق وارد کشور می‌شوند شاید برنامه زمان بندی دقیقی برای آن‌ها انجام پذیر نباشد بنابراین در این خصوص حداکثر شش ساعت برای انتقال و جابجایی زایران در نظر گرفته شده است که کسانی که بلیت رزرو کرده اند، فارغ از هرگونه ناوگانی که در لحظه ورود به کشور موجود باشد کار جابجایی انجام شود و در غیر این صورت زوار باید منتظر اتوبوس مورد نظر خود شوند.
سفرهای اربعین امسال از ۲۷ مرداد آغاز می‌شود و تا ۲۰ شهریور ادامه خواهد داشت.
به گفته مسئولان، حدود هفت هزار اتوبوس عملیاتی در کشور وجود دارد و برنامه ریزی برای اضافه شدن ۵ هزار و ۲۰۰ اتوبوس هم در حال انجام است.

کد خبر 143172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha