کد خبر 143521
۴ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
نکات مهم برای خرید روغن صنعتی اصل

خرید روغن صنعتی اصل، از دغدغه های مهم انواع صنایع می باشد، زیرا این روانکارهای صنعتی جهت سالم ماندن دستگاه های مختلف بسیار حائز اهمیت هستند.

به گزارش پرشین خودرو، روغن های صنعتی معمولا از پایه‌های نفتی، پایه های سنتزی یا ترکیبی از آن ها تهیه می شوند و از اصلی ترین وظایف آن ها، انتقال نیرو یا کاهش اصطکاک بین قطعاتی است که با یکدیگر درگیر هستند. در صورت خرید روغن صنعتی نامرغوب ممکن است مشکلات بزرگی برای دستگاه ها پیش آمده و منجر به خسارت های شدید به آن ها شود.

در این صفحه ابتدا کمی در مورد انواع روغن های صنعتی و موارد استفاده آن ها بحث خواهیم کرد و سپس بیان می کنیم چه نکاتی را باید هنگام خرید روغن های صنعتی درنظر بگیرید تا بهترین و با کیفیت ترین روغن ها خریداری نمایید.

انواع روغن صنعتی و موارد استفاده آن ها

روغن های صنعتی طیف گسترده ای از کاربردها را در صنایع مختلف دارند. آن ها برای روانکاری، انتقال نیرو، خنک کاری و محافظت از قطعات استفاده می شوند. اگر قصد خرید  انواع روغن صنعتی را دارید، باید با انواع آن و کاربردی که دارند به طور کامل آشنا باشید تا هنگام مراجعه به مراکز فروش روغن صنعتی، بهترین و مناسب روغن ها را انتخاب نمایید. در ادامه انواع تقسیم بندی روغن های صنعتی را ذکر خواهیم کرد.

تقسیم بندی انواع روغن صنعتی

روغن صنعتی معمولا براساس 2 فاکتور پایه روغن و ویسکوزینه تقسیم بندی می شوند که هریک را در ادامه شرح خواهیم داد.

تقسیم بندی روغن صنعتی براساس پایه روغن

اولین نوع از تقسیم بندی روغن های صنعتی، تقسیم بندی براساس پایه روغن است. منظور از پایه روغن، ماده اصلی تشکیل دهنده آن می باشد. پایه روغن ها بر اساس منبع تولید به دو دسته اصلی زیر تقسیم می شوند.

  1. روغن های پایه معدنی: این روغن ها از نفت خام تولید می شوند و در دسته روغن صنعتی ارزان قرار می گیرند.
  2. روغن های پایه مصنوعی: این روغن ها از مواد شیمیایی و مصنوعی تولید می شوند و دارای عملکرد بهتری در مقایسه با روغن های پایه معدنی هستند.

تقسیم بندی روغن صنعتی براساس ویسکوزیته

روغن های صنعتی می توانند بر اساس ویسکوزیته نیز تقسیم بندی شوند. ویسکوزیته یک روغن صنعتی، نشان دهنده مقاومت آن در برابر جریان است. روغن های صنعتی با ویسکوزیته بالا برای کاربردهایی با بار سنگین و دمای بالا استفاده می شوند. همچنین روغن های صنعتی با ویسکوزیته پایین برای کاربردهایی با بار کم و دمای پایین مورد استفاده قرار می گیرند.

تقسیم بندی روغن صنعتی براساس موارد افزودنی

افزودنی های روغن موادی هستند که به روغن اضافه می شوند تا خواص عملکردی آن را بهبود بخشند. افزودنی های روغن می توانند به کاهش اصطکاک، محافظت از قطعات در برابر خوردگی و زنگ زدگی و بهبود پایداری اکسیداسیون آن ها کمک کنند.

انواع روغن های صنعتی

نکات مهم برای خرید روغن صنعتی اصل

به طور کلی روغن های صنعتی برای کاهش اصطکاک و سایش قطعات درگیر با یکدیگر، محافظت در برابر خوردگی و زنگ زدگی (اکسید شدن قطعات) و جذب حرارت استفاده می شوند. در ادامه برخی از مهمترین انواع روغن های صنعتی را شرح خواهیم داد.

1. روغن موتور

روغن موتور یکی از مهم ترین انواع روغن های صنعتی است. این نوع از روغن های صنعتی برای روانکاری اجزای داخلی موتور استفاده کاربرد دارد و به کاهش اصطکاک، کاهش سایش و محافظت از موتور در برابر خوردگی و زنگ زدگی کمک می کند. روغن موتور بر اساس نوع موتور، شرایط عملیاتی و بودجه به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

2. روغن گیربکس

روغن گیربکس برای روانکاری اجزای داخلی گیربکس استفاده می شود. روغن گیربکس نیز مانند روغن موتور به کاهش اصطکاک، کاهش سایش و محافظت از گیربکس در برابر خوردگی و زنگ زدگی کمک می کند.

3. روغن هیدرولیک

روغن هیدرولیک برای انتقال نیرو در سیستم های هیدرولیک استفاده می شود. همچنین به جذب گرما، کاهش اصطکاک و محافظت از قطعات سازه های هیدرولیکی کمک می کند.

هنگام خرید روغن صنعتی به چه نکاتی دقت کنیم؟

همانطور که حتما تا به اینجا متوجه شده اید، خرید روغن های صنعتی می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد. همان طور که پیش از این نیز بیان شد، در صورت خرید روغن صنعتی نامرغوب، ممکن است خسارات بسیار سنگینی به دستگاه ها و موتورها وارد شود، بنابر این هنگام تهیه روغن صنعتی، دقت به نکاتی که در ادامه ذکر می شوند ضروری است.

1. خرید از مراکز فروش روغن صنعتی معتبر

مهمترین اقدامی که می توانید از طریق آن با خیالی آسوده روغن صنعتی تهیه نمایید، مراجعه به مراکز فروش روغن صنعتی معتبر است. یکی از بهترین شرکت ها جهت خرید روغن صنعتی، شرکت بازرگانی فیدار اویل می باشد که با سال ها تجربه در زمینه فروش انواع روغن و گریس صنعتی، می تواند بهترین گزینه ممکن برای شما باشد. در انتهای این مطلب بیشتر در مورد این شرکت و نحوه برقراری ارتباط با آن توضیح خواهیم داد.

2. بررسی ظاهر روغن

قبل از خرید روغن روانکاری صنعتی، نمونه های آن را به خوبی بررسی نمایید. روغن صنعتی اصل و مرغوب معمولا دارای ظاهری شفاف و یکدست است. روغن صنعتی تقلبی ممکن است دارای رنگ یا بوی غیرطبیعی و همچنین ناخالصی باشد.

3. قیمت روغن صنعتی

یکی از نشانه هایی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید، قیمت روغن صنعتی است. روغن های صنعتی که در مقایسه با نمونه های مشابه خود بسیار ارزانتر هستند، احتمال تقلبی بودن و کیفیت پایین در آن ها به شدت افزایش می یابد. روغن صنعتی اصل اغلب دارای قیمت بالاتری نسبت به نمونه های تقلبی می باشد.

4. بسته بندی روغن صنعتی

روغن ها و سایر روانکارهای صنعتی، در بسته بندی های فلزی یا پلاستیکی بسیار با کیفیت عرضه می شوند. نشانه هایی مانند عدم کیفیت بسته بندی، عدم کیفیت چاپ، عدم چاپ کدهای ضروری و... می توانند از نشانه های تقلبی بودن روغن روانکاری مدنظر باشند. همچنین روانکارهای صنعتی اصل، معمولا داری تاریخ تولید و انقضا هستند.

جهت خرید روغن صنعتی اصل و با کیفیت، بهترین مرکز، شرکت فیدار اویل است. این شرکت با سال ها سابقه در این زمینه می تواند انواع روغن صنعتی داخلی و خارجی را متناسب با نوع نیازتان به شما عرضه نماید. در سایت شرکت فیدار اویل با نشانی fidaroil.com می توانید انواع روغن و گریس صنعتی را مشاهده کرده همچنین جهت کسب مشاوره برای خریدی مطمئن، با کارشناسان خبره این شرکت تماس حاصل کنید.

کد خبر 143521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha