کاهش ۴ درصدی حوادث شغلی در ایران خودرو / تجربیات ایران خودرو در حوزه ایمنی به سایر خودروسازان منتقل شود

معاون توسعه منابع انسانی ایران خودرو گفت: به منظور ایمنی شغلی نفرات جدید، محل های پرریسک شناسایی شده و با راه اندازی مدرسه مهارت و آموزش نیروها در زمینه نحوه مدیریت ریسک‌ها، شاهد کاهش چهار درصدی حوادث شغلی نسبت به سال ۱۴۰۱ بودیم.

به گزارش پرشین خودرو، علی اکبر مراد عباسی، با اعلام این خبر اظهار داشت: وظیفه اصلی ما حفظ و صیانت از ایمنی کارکنان است و تاکید مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز بر اجرای طرح ها و پروژه‌های مرتبط با ایمنی و سلامت کارکنان در محیط کار است.

معاون توسعه منابع انسانی ایران خودرو که در نخستین گردهمایی صنعت خودروسازی در حوزه ایمنی و سلامت شغلی با شعار «همگام در سلامت، متحد در ایمنی» سخن می گفت، اظهار داشت: باید از ایمن و سالم بودن محیط کار در شرایط تغییرات اقلیمی اطمینان حاصل کنیم و فقط به محیط کار توجه نکنیم و شرایط بیرون از محیط کار را برای ایمنی کارکنان مورد مطالعه قرار دهیم.

مرادعباسی با اشاره به شعار ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال جاری میلادی، ادامه داد: تاثیر حوادث طبیعی مانند سیل، خشکسالی، زلزله و انواع آلودگی‌ها بر سلامت کارکنان و خانواده‌ها باید به‌طور ویژه مورد بررسی قرار دارد.

وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی شغلی، با حمایت مدیرعامل گروه و همکاری معاونان و مدیریت‌های مختلف، پروژه‌های متعددی اجرا شد که می توان به رباتیک کردن خطوط پرس، رنگ، سالن های مونتاژ و بدنه اشاره کرد، همچنین برای افزایش ایمنی تجهیزات مورد نیاز در خطوط تولید نصب و در کنار آنان ابزار ایمنی فردی مناسبی به منظور کاهش حوادث در اختیار کارکنان قرار گرفت.

معاون توسعه منابع انسانی ایران خودرو با اشاره به اضافه شدن نیروهای جوان و تازه کار، اظهار کرد: در چند سال اخیر شاهد بازنشستگی تعداد زیادی از کارکنان در بخش‌های مختلف شرکت بودیم و به منظور ایمنی شغلی نفرات جدید محل های پرریسک شناسایی شده و با راه اندازی مدرسه مهارت و آموزش نیروها در زمینه نحوه مدیریت ریسک‌ها، شاهد کاهش چهار درصدی حوادث شغلی نسبت به سال ۱۴۰۱ بوده‌ایم. 

علی‌حسین رعیتی‌فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نیز در این گردهمایی گفت: اقدامات ایران خودرو در حوزه ایمنی و سلامت شغلی می تواند الگویی برای سایر شرکت‌ها باشد و لازم است همکاری و تعامل خوبی بین ایران خودرو و دیگر صنایع و شرکت‌های خودروساز برقرار شود تا تجربیات این شرکت برای کاهش حوادث ایمنی در اختیار آنان قرار گیرد.

وی گفت: براساس تکالیف وزارت کار باید از سرمایه انسانی به خوبی محافظت شود تا شاهد حوادث در محیط کار نباشیم؛ این حوادث در کنار خسارت های مالی به سلامت کارکنان متخصص آسیب می زند که جبران و جایگزین کردن این نیروها سخت خواهد بود.

رعیتی فرد خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر شاهد توسعه در حوزه‌های مختلفی صنعتی بودیم و باید در کنار این توسعه، برنامه‌ها و پروژه‌های متعددی برای افزایش ایمنی کاهش حوادث جانی و نگه‌داشت نیروی انسانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است اجرا شود.

کد خبر 145145

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha