ماجراجویی در ۲ کشور؛ رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی ایران و عراق (+زمان)

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از برگزاری اولین رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی «حرمین» با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری کشور عراق در مسیر کربلا- مشهد- کربلا، خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، محمدعلی عرفانی، با اعلام این خبر اظهار داشت: در نشستی که با حضور مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری کشور عراق در حاشیه برگزاری مجمع عمومی فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد، تفاهم نامه رسمی برگزاری این رویداد برون مرزی به امضاء رسید.

وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه، این رالی تور که از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی طراحی و پیشنهاد شده است، همزمان با پاییز ۱۴۰۳ با شرکت ۲۵ دستگاه خودرو و حدود ۵۰ نفر از خانواده های عراقی از شهر کربلا و پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) آغاز می شود.

عرفانی در تشریح این رالی گفت: شرکت کنندگان پس از گذر از مرز مهران و ورود به کشورمان از استان های ایلام، همدان، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی عبور و از جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی مسیر خود بازدید خواهند کرد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، هدف از برگزاری این رویداد را تحکیم روابط دو طرف و توسعه همکاری ها، اجرای برنامه های فرهنگی مشترک، توسعه فرهنگ اتومبیلرانی ایمن با رویکرد زیارت و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در خانواده ها عنوان و اضافه کرد: شرکت کنندگان عراقی با ورود به شهر مشهد مقدس، به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف شده و به مدت دو روز در این شهر اقامت خواهند داشت.

عرفانی با بیان اینکه ۲۵ دستگاه خودرو شرکت کنندگان ایرانی در مشهد به این گروه ملحق خواهند شد، گفت: با پیوستن شرکت کنندگان ایرانی و عراقی به یکدیگر، پیمایش مسیر بازگشت از مشهد به کربلا آغاز خواهد شد.

این رالی تور برون مرزی که از نزدیک به ۴ هزار کیلومتر از جاده های دو کشور عبور می کند، حدود ۱۵ روز به طول انجامیده و سرانجام در شهر کربلا به پایان خواهد رسید.

شرکت در این رالی برای خانواده های ایرانی آزاد است و شرایط و نحوه ثبت نام در آن متعاقباً از طریق روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اطلاع رسانی خواهد شد.

کد خبر 145393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha