شناسایی 70 نقطه درجاده های مازندران برای نصب دوربین ثبت تخلف

پرشین خودرو:دیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران گفت: 70 نقطه از محورهای اصلی و پرتردد این استان برای نصب دوربین های پلاک خوان ( ثبت تخلف) شناسایی شده است.

به گزارش «پرشین خودرو»، احمد آفرین محمدزاده افزود : با نصب دوربین های پلاک خوان در جاده های پرتردد این استان، خودروهای متخلف شناسایی و جریمه می شوند.
وی اضافه کرد : در سطح راههای اصلی کشور 2 هزار و 500 دستگاه دوربین پلاک خوان نصب می شود و جرایم رانندگی نیز به صورت یکپارچه از طریق این دوربین ها ثبت و از طریق ناجا برای متخلفان ارسال خواهد شد.
وی ایمن سازی جاده ها را از دیگر مزیت های نصب دوربین های پلاک خوان اعلام کرد.


مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای مازندران گفت که اکنون 8 دستگاه دوربین پلاک خوان در محورهای استان از گلوگاه تا رامسر نصب است و تخلف رانندگان در این محورها ثبت می شود.
مازندران 10 هزار و 400 کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه هزار و 600 کیلومتر از این محور راه اصلی و مابقی راه روستایی است.


در 9 ماه گذشته 100 دستگاه تردد شمار مستقر در جاده های مازندران تردد 279 میلیون دستگاه خودرو را ثبت کردند که 90 درصد از این خودروها سواری یک درصد اتوبوس و 9 درصد نیز کامیون بودند.
آمار تردد خودرویی در جاده های مازندران در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2.5 درصد بیشتر شد.


علاوه بر آن 45 دستگاه دوربین نظارت تصویری در جاده های استان مازندران نصب است که وضعیت جوی و ترافیکی را به صورت لحظه ای در اختیار مسوولان مرتبط قرار می دهد.

منبع: ایرنا

کد خبر 64795

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha