خط تولید خودروهای بی کیفیت باید متوقف شود

پرشین خودرو: عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس،با بیان اینکه خط تولید خودروهای بی کیفیت باید متوقف شود،گفت:بازار انحصاری نباید به قیمت غیراستاندارد بودن خودروهای تولید داخل تمام شود.

به گزارش «پرشین خودرو»، حمیدرضا فولادگر ،با اشاره به انتشار کیفیت خودروهای تولید داخل و این موضوع که سایپا ۱۱۱، ۱۳۲ و ۱۳۱، تیبا و تیبا هاچ‌بک، سمند، ام‌وی‌ام S ۱۱۰ و ۵۵۰ ، پژو پارس و ۴۰۵ و لیفان X۶۰ در پایین ترین سطح کیفی قرار دارند، گفت:فرآیند تولید،تولید قطعات و یا سیستم و سامانه ها باید به استانداردهای جهانی نزدیک شود،درغیر اینصورت خط تولید این خودروهای بی کیفیت متوقف شود،البته سالیان طولانی مقرر شده که خط تولید برخی خودروها متوقف شود که عملیاتی نشده است.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه خودروسازان باید با انتقال تکنولوژی کیفیت خودروهای داخلی را ارتقا دهند،افزود:اکنون که در شرایط پساتحریم به سرمی بریم،بازارخودرو باید از انحصار خارج شود و با ایجاد سرمایه گذاری های مشترک کیفیت خودروها سروسامان یابد.

مطابق قانون ارتقای کیفی خودرو،خودروسازان باید گزارش فصلی به مجلس ارائه دهند

فولادگر بااشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل"، ادامه داد:حمایت از تولید داخلی باید هدف اصلی کشور باشد،اما بازارانحصاری نباید به قیمت غیراستاندارد بودن خودروهای تولید داخل تمام شود.

وی یادآور شد:نمایندگان درمجلس نهم تحقیق و تفحصی از خودروسازان و خودروهای تولید داخل به عمل آوردند که اگر نکاتی که در آن تحقیق و تفحص ذکر شده عملیاتی شود،می توان مشکل بی کیفیتی خودروهای داخلی را رفع کرد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن مجلس کیفی سازی خودروها را مطالبه می کند،افزود:مطابق قانون ارتقای کیفی خودرو، خودروسازان باید گزارش فصلی به مجلس ارائه دهند،که در این گزارش کیفی سازی خودروها در دستورکار قرار می گیرد.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با تاکید برضرورت کیفی سازی خودروهای داخلی، تصریح کرد:خودروسازی های کشور باید خودروهای بی کیفیت خود را از رده خارج کنند و استراتژی خودروسازان جایگزین کردن خودرویی باکیفیت مناسب به جای محصولات بی کیفیت باشد،لذا باید هر چه سریعتر مسئله جایگزینی اجرا و خودروها استاندارد شوند.

منبع: خانه ملت

کد خبر 66724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha