کد خبر 66729
۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
بیش از ٢٠ کشته  تصادفی در سه روز گذشته

پرشین خودرو: رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی اعلام کرد: در سه روزگذشته بارش باران و لغزندگی جاده ها و بی احتیاطی رانندگان در رعایت نکات مهمی مثل سرعت مطمئنه منجر به خروج از جاده و کشته شدن بیش از ٢٠ نفر از هموطنان شد.

به گزارش  «پرشین خودرو»، سردار محمدحسین حمیدی گفت:در روزهای بارانی خودروهایی که با سرعت مطمئنه حرکت نمی کنند و به خطوط حاشیه راه توجه ندارند، دچار خروج از جاده و واژگونی می شوند که متاسفانه منجر به جرح و فوت سرنشینان می شود.
وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی هم از این قاعده مستنثنی نیست، گفت: اتوبوس ها خصوصا اتوبوس هایی که راننده های باتجربه ای ندارند یا رانندگانی که سرعت مطمئنه را رعایت نمی کنند، در جاده های لغزنده، از جاده خارج می شوند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه طی ٢ روز گذشته، ٣ دستگاه اتوبوس در جاده های شیراز به اصفهان، کرمان و فردوس در خراسان جنوبی به دلیل بی احتیاطی از جاده خارج شدند ، در این زمینه توضیح داد: در این حوادث تعدادی از هموطنان کشته و مجروح شدند.

حمیدی با اشاره به اینکه خودروهای سنگین مثل تریلی ها هم همین وضع را دارند، گفت: تریلی ها در گردنه هایی که پیچ های متعدد دارند اگر راننده سرعت مطمئنه را رعایت نکند، دچار حادثه می شود.
به گفته وی، نکته مهم این است که سرعت مطمئنه عدد خاص و تابلوی مشخصی ندارد و بستگی به شرایط راه، خودرو و راننده دارد براین اساس اگر راننده سرعتی که در آن قادر است خودرو را کنترل کند، رعایت نکند، برای خودش و سایر رانندگان خطرساز می شود، به همین دلیل ما شاهد این هستیم که حتی راننده های با تجربه تریلی که در جاده های پیچ در پیچ کوهستان تردد می کنند، به دلیل رعایت نکردن سرعت مطمئنه، اصطلاحا خودرویشان قیچی می کند یا به لاین مخالف وارد می شوند و جان خود و دیگران را به خطر می اندازند.

حمیدی با تاکید بر این که لغزندگی سطح راه به خصوص در زمان بارندگی، باعث افزایش تصادفات می شود، چند نکته مهم را به رانندگان متذکر شد: زمانی که هوا مه آلود است و دیدکافی ندارید، حتما در منتهی الیه سمت راست و جایی ایمن توقف کنید تا شرایط بهتر شود.

رئیس پلیس راه راهور ناجا افزو: وقتی شاهد بارش باران و لغزندگی سطح راه هستید، حتما فاصله طولی را با خودروی جلویی حفظ کنید تا اگر برای راننده جلو مشکلی پیش آمد، برخورد زنجیره ای به وجود نیاید و در پاین برای رانندگان( چه عمومی چه شخصی) در شرایط بارانی، رعایت سرعت مطمئنه برای پرهیز از برخوردهای رخ به رخ و خروج از جاده، ضروری است.

منبع: ایرنا

کد خبر 66729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha