۹۶ کامیون با بار اضافه در راههای مازندران توقیف شدند

پرشین خودرو: سرپرست پلیس‌راه مازندران از توقیف ۹۶ دستگاه کامیون تناژ بالاتر از ظرفیت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

به گزارش «پرشین خودرو»، سرهنگ محمدرضا خسرویان  اظهار داشت: به‌منظور ایجاد امنیت رانندگی در محورهای مواصلاتی، طرح جلوگیری از تردد کامیون‌های دارای بار (تناژ) اضافه طی دور روز گذشته در محورهای مواصلاتی به استان مازندران به اجرا درآمد.

سرپرست پلیس‌راه مازندران، افزود: در اجرای این طرح ماموران پلیس‌راه مستقر در محورهای مواصلاتی موفق به توقیف ۴۶ دستگاه کامیون به دلیل داشتن اضافه تناژ در این محورها شدن وپس از اعمال قانون برای رانندگان متخلف، خودروهای توقیف‌شده به پارکینگ منتقل شدند.

سرهنگ خسرویان با اشاره به این‌که، برای رانندگی ایمن تنها داشتن مهارت‌های رانندگی و کنترل خودرو کافی نیست و یک تصادف رانندگی می‌تواند عواقب تلخ و ناگواری را در پی داشته باشد، تصریح کرد: رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی موجب حفظ سلامت راننده و سایر عابران خواهد بود.

وی گفت: همچنین برابر تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی ورانندگی، ماموران پلیس‌راه استان مستقر در محورهای مواصلاتی استان در حین کنترل خودروهای عبوری موفق به شناسایی ۱۷ دستگاه خودروی سواری با جریمه‌های بالای یک‌میلیون تومان شدند.

سرپرست پلیس‌راه مازندران افزود: این خودروها که درمجموع دارای ۲۷۶ میلیون و ۵۵۰ هزار ریال جریمه پرداخت‌نشده بودند توسط ماموران پلیس‌راه توقیف و به پارکینگ منتقل شدند.

سرهنگ خسرویان با اشاره به این‌که، برابر تبصره ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات راهور، ماموران پلیس موظف‌اند خودروهای بالای ۱۰ میلیون ریال جریمه پرداخت‌نشده را توقیف کنند، تصریح کرد: رانندگان این خودروها پس از اعمال قانون و تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

سرپرست پلیس‌راه مازندران در خاتمه از رانندگان، خواست: با دریافت آخرین وضعیت خلافی خودروی خود نسبت به پرداخت جرائم معوق خود که امکان پرداخت اقساطی آن نیز میسر شده است، اقدام کنند تا در مسافرت‌ها با مشکل مواجه نشوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران 

کد خبر 66741

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha