کد خبر 71077
۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۲
افتتاح خط تولید مینی بوس ایرانی

پرشین خودرو: خط تولید مینی بوس ایرانی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

فرصت امروز نوشت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این خط تولید گفت: مردم باید به تولیدات ایرانی اعتماد کنند و تولیدکنندگان نیز باید در زمینه قیمت به حقوق مصرف کنندگان توجه داشته باشند.

محمدرضا نعمت زاده در حاشیه بازدید از کارخانه تولید اتوبوس و مینی بوس عقاب افشان سمنان گفت: برای جایگزینی مینی بوس ها و اتوبوس های فرسوده شهرها نیاز به تولید محصولات جدید است که خوشبختانه کارخانه عقاب افشان با تولید روزانه پنج اتوبوس امکان تأمین بخشی از نیازهای حمل و نقل درون و برون شهری را دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از هزار نفر در این کارخانه مشغول فعالیت هستند، تأکید مقام معظم رهبری بر تولید و اشتغال در سال جاری را یادآور شد و تصریح کرد: وظیفه همه مردم و مسئولان است تا با حمایت از تولید داخلی و طرح های اشتغال زا زمینه ایجاد شغل بیشتر در کشور را فراهم کنند.

نعمت زاده تأکید کرد: مردم باید به تولیدات ایرانی اعتماد کنند و تولیدکنندگان نیز باید در زمینه قیمت به حقوق مصرف کنندگان توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه اتوبوس ها و مینی بوس های تولیدی این کارخانه از کیفیت و استانداردهای جهانی بهره مند است و قابلیت های صادراتی آن می تواند فرصت های بیشتری برای اشتغال فراهم آورد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به افزایش 40درصدی تولید انواع خودروی سواری و مینی بوس و اتوبوس در سال گذشته در مقایسه با سال 94 اظهار کرد: امسال در تلاشیم تا به طور متوسط به رشد 25درصدی در تولید انواع خودرو دست پیدا کنیم و پیش بینی می شود تولید اتوبوس و مینی بوس در سال جاری رشد بیشتری داشته باشد.

وی همچنین در حاشیه بازدید خود از کارخانه تولید اتوبوس و مینی بوس های عقاب (اسکانیا) نخستین سری اتوبوس های شهری را که به سفارش شهرداری اصفهان تولید شده بود به نماینده خریدار تحویل داد.

نعمت زاده پس از افتتاح همزمان طرح های اقتصادی و عمرانی با همراهی رئیس جمهور خط تولید مینی بوس ایرانی عقاب را افتتاح و کلنگ احداث پروژه تحقیق و توسعه این کارخانه را بر زمین زد.

کارخانه عقاب افشان که یکی از شش کارخانه بزرگ اتوبوس سازی در جهان است از شش ماه پیش راه اندازی خط تولید مینی بوس خود را در دستور کار قرار داد و امروز این خط توسط نعمت زاده افتتاح شد. این کارخانه سالانه یک هزار و 500 دستگاه مینی بوس با استانداردهای جهانی عرضه می کند.

کارخانه تولید مینی بوس عقاب در حال حاضر زمینه اشتغال 350 نفر را فراهم کرده است.

همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ راه اندازی خط رنگ اتوماتیک و مدرن کارخانه عقاب افشان را بر زمین زد. این بخش که از طرح های تحقیق و توسعه کارخانه به شماره می رود طی 18ماه ساخته خواهد شد که 100 نفر اشتغال زایی مستقیم به همراه دارد. عقاب افشان سمنان در طول 15سال فعالیت خود شش مدل اتوبوس شهری و بین شهری تولید می کند.

کد خبر 71077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha