کسب رتبه اول رضایت از خدمات پس از فروش مشتریان برای «نگین خودرو»

پرشین خودرو: نگین خودرو نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران رتبه نخست خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در سال 1395 را از آن خود کرد و توانست بیشترین میزان افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش را نیز از آن خود کند.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ISQI، شرکت نگین خودرو توانست در میان شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در سال 1395 رتبه نخست را از آن خود کند ضمن آنکه با افزایش10 درصدی در رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش، بیشترین سطح افزایش را در میان شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو از آن خود کرد.
گزارش ISQI که با عنوان "ارزیابی خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در سال 1395" منتشر شده است، نشان می‌دهد شرکت نگین خودرو، نماینده رسمی رنو فرانسه در ایران طی سال 1395 و با ارزیابی نظرات مشتریان این شرکت توانسته رتبه نخست خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو در رده شرکت‌های دارای کمتر از 10 نمایندگی را از آن خود کند.
بر اساس این گزارش، غیر از رده‌بندی کلی خدمات پس از فروش، نگین خودرو در زمینه وضعیت نظام مدیریتی نیز توانست رتبه نخست را از آن خود کند ضمن آنکه در زمینه وضعیت نمایندگی‌های مجاز رتبه سوم و در زمینه نتایج تلفیقی رضایت‌مندی مشتریان رتبه چهارم را به دست آورده است.
سال گذشته نگین خودرو در رده شرکت‌های دارای کمتر از 10 نمایندگی حضور داشت اما در سال جاری و با سیاست‌های این شرکت شاهد گسترش شبکه خدمات پس از فروش آن در کشور هستیم به‌گونه‌ای که در ارزیابی سال 96 این شرکت به رده شرکت‌های دارای بیش از 10 مرکز خدمات پس از فروش صعود خواهد کرد و ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد باوجود افزایش شمار مراکز، به دلیل استانداردسازی مراکز جدید بر اساس استانداردهای رنو و ISQI، در سال جاری نیز وضعیت خدمات پس از فروش رضایت‌بخش خواهد بود.
گزارش ISQI شامل ارزیابی پارامترهای مختلف مرتبط با خدمات پس از فروش در صنعت خودرو است بر اساس بازنگری چهار دستورالعمل شرایط و ضوابط خدمات پس از فروش صنعت خودرو است که در آن پارامترهای مختلفی ازجمله هزینه خدمات، سرعت خدمات، کیفیت خدمات و نتایج عملکرد مدنظر قرار می‌گیرد. در ارزیابی سال 1395، درمجموع 40 شرکت عرضه‌کننده خودرو شامل واردکنندگان و تولیدکنندگان مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. برای این منظور، بیش از 1 میلیون و 200 هزار نفر از مشتریانی که طی سال 1395 از شبکه خدمات پس از فروش شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو استفاده کرده‌اند مورد نظرسنجی قرار گرفته‌اند ضمن آنکه در این مدت 2348 نمایندگی مجاز خدمات پس از فروش مورد ارزیابی میدانی قرار گرفته‌اند. در کنار این‌ها در بیش از 1800 نمایندگی، ارزیابی از مدیران در زمینه عملکرد شرکت‌های عرضه‌کننده خودرو نیز انجام شد و نزدیک به 23هزار نفر از پرسنل نمایندگی‌ها نیز مورد پرسش قرار گرفتند.
بر اساس گزارش ISQI، وضعیت خدمات پس از فروش صنعت خودرو ایران در سال 1395 در مقایسه با سال 94 به‌طورکلی شاهد رشد بوده است و تقریبا در تمامی پارامترهای مورد ارزیابی در سال 95 شاهد عملکرد بهتری نسبت به سال 94 هستیم.

کد خبر 78380

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha