اعلام میزان واردات تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص

پرشین خودرو: آمار واردات خودرو به کشور در نیمه اول سال‌جاری از افزایش ۸/ ۳۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حکایت دارد این در شرایطی است که سهم تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص در آمار یاد شده ۲/ ۱۱ درصد است.

به گزارش پرشین خودرو، بنابر آمار انجمن واردکنندگان خودرو از گمرک جمهوری اسلامی ایران، واردات خودرو در شش ماهه سال‌جاری با در نظر گرفتن سهم واردات خودرو توسط تولیدکنندگان و دارندگان مجوزهای خاص به تعداد ۴۴ هزار و ۶۹۵ دستگاه رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸/ ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است.

براساس این آمار تعداد ۵ هزار و ۱۶ دستگاه خودرو به ارزش ۱۰۰ میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۵۴ دلار توسط تولیدکنندگان و مجوزهای خاص وارد کشور شده است. در صورتی که میزان واردات تولیدکنندگان و مجوزهای خاص را از آمار مذکور کم کنیم تعداد ۳۹ هزار و ۶۷۹ دستگاه خودرو خارجی توسط واردکنندگان به کشور ورود پیدا کرده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴/ ۲۱ درصد افزایش داشته است. ارزش واردات این تعداد خودرو در این مدت یک میلیارد و ۹۳‌میلیون و ۳۵۴ هزار دلار بوده است. در حالی دولت به‌منظور جلوگیری از خروج ارز از کشور، اقدام به بستن سایت ثبت سفارش کرده که ۲/ ۱۱ درصد از افزایش آمار واردات خودرو به کشور از سوی تولیدکنندگان خودرو و مجوزهای خاص بوده است. بنابر مصوبات دولت واردات خودرو توسط نهادهای مرتبط با امور دیپلماتیک و سفارتخانه‌ها، جانبازان و معلولان بلامانع پیش‌بینی شده است.

دنیای اقتصاد

کد خبر 82729

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha