کد خبر 90180
۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۳
بیمه‌های عجیب و غریب

پرشین خودرو: رقابت میان شرکت های بیمه ای به اوج خود رسیده است. به خصوص در یکی دو سال اخیر که امکان مشاهده قیمت ها و شرایط همه شرکت ها در کنار یکدیگر فراهم شده است. امری که باعث شده شرکتی که در این میان شرایط مناسبی ندارد سریع از گردونه مسابقات حذف شده و چاره ای جز ورشکستگی نداشته باشد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از هفت صبح،  رقابت میان شرکت های بیمه ای به اوج خود رسیده است. به خصوص در یکی دو سال اخیر که امکان مشاهده قیمت ها و شرایط همه شرکت ها در کنار یکدیگر فراهم شده است. امری که باعث شده شرکتی که در این میان شرایط مناسبی ندارد سریع از گردونه مسابقات حذف شده و چاره ای جز ورشکستگی نداشته باشد. با این وجود شرکت های بیمه بازی را نباخته و علاوه بر قیمت های خاص و چشمگیر، به سراغ ارائه خدمات خاص رفته اند. خدماتی که احتمالا اسم بسیاری از آنها را نشنیده اید و یا اصلا نمی دانستید وجود دارند.


مثلا بیمه حیوانات خانگی تان در مقابل بلایی که ممکن است سرش بیاید. و یا بیمه کردن تابلوی تبلیغاتی در مقابل صدمه زدن به مردم. به همین خاطر به سراغ تعدادی بیمه مختلف رفته ایم تا ببینیم هرکدام از آنها با چه ترفند و خدماتی سعی کرده اند شما را به سمت خود کشیده و به شما خدماتشان را بفروشند. سری هم به بیمه های مسئولیت جالبی زده ایم که می توانند سنگینی هر مسئولیت و کاری را از دوش شما برداشته و بر روی دوش شرکت بیمه ای بگذارند. احتمالا اگر با کارهای تحت پوشش آشنا شوید بسیار تعجب خواهید کرد!

بیمه حیوانات خانگی

اسمش بیمه حیوانات خانگی است ولی در عمل بیشتر سگ ها و گربه ها را پوشش می دهد. این بیمه فعلا فقط توسط یک بیمه گر ارائه شده و هنوز آن چنان که باید دربرگیری ندارد. موضوع این بیمه نامه عبارت است از پرداخت هزینه های جراحی و بیمارستانی ناشی از حوادث و بیماری های دام های کوچک و پرندگان خانگی که طی این بیمه نامه تحت پوشش قرار گرفته اند. داشتن شناسنامه و میکروچیپ برای دام های کوچک و پرندگان از الزامات اولیه برای خرید این بیمه نامه است. در این بیمه نامه براساس نوع حیوانات، وضعیت سلامتی و البته سن آن، میزان پرداختی شما مشخص می شود. مثلا برای یک سگ یک ساله باید رقمی حدود 40 تا 50 هزار تومان بپردازید.
 
بیمه های عجیب و غریب

بیمه اسب

در کنار حیوانات خانگی، اسب دیگر حیوانی است که به عنوان یک دارایی باارزش توانسته نظر افراد را برای بیمه کردن جلب کند و شرکت های بیمه گر را به این سمت سوق دهد. در فرهنگ و جامعه ایرانی اسب دارای ارزش و جایگاه ویژه ای است و با توجه به آمار قابل توجه تلفات و نقص عضو اسب ها در حین برگزاری مسابقات (سرعت و پرش، تمرینات، حوادث در محل نگهداری و باشگاه ها) و نیز خطر بیماری ها، نقش بیمه در جبران خسارات حائز اهمیت است. پوشش اسب های مسابقه در حالت کلی شامل جبران تلف و نقص عضو ناشی از حادثه و تلف ناشی از بیماری است. همچنین خطرات حین حمل و نقل و خطرات سخت زایی نیز با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می گیرند. نرخ حق بیمه نامه اسب معمولا حدود چهار تا پنج درصد ارزش سرمایه و یا همان اسب است که 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به آن اضافه می شود.

بیمه وجوه در راه

بیمه وجوه در راه همان طور که از اسمش مشخص است، هوای وجوه نقد شما را در زمان سفر خواهدداشت. در این بیمه نامه، خسارت واردشده به وجوه در راه، که حمل آنها توسط عوامل بیمه گذار انجام می شود، در اثر تحقق حوادثی مثل سرقت مسلحانه و غیرمسلحانه با شکست حرز، آتش سوزی، انفجار، صاعقه، تصادف و یا تصرف وسیله نقلیه حامل وجوه، تصادف و یا تصادم شناورهای دریایی و کشتی و غرق آنها، دزدی دریایی، سوانح مربوط به قطار و هواپیمای حامل وجوه و هواپیماربایی، تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد. وجوه در این بیمه نامه، شامل پول (اسکناس ها و مسکوکات رایج داخلی و خارجی)، انواع شمش و سکه (طلا و نقره)، انواع چک های بانکی تضمین شده، انواع اوراق بهادار (اوراق مشارکت، اوراق قرضه دولتی، اوراق سهام، گواهی سپرده، و...)، تمبر، سفته ها و برات های تمبر شده و تحریر شده و چک های واگذاری مشتریان است.

بیمه وکالت

همان طور که می دانید خدمات حقوقی برای بیشتر اقشار جامعه هزینه گزافی دارد. همچنین یافتن ارائه دهنده خدمات متناسب با نیاز هر فرد، کار آسانی نیست. علاوه بر این، تشخیص میزان تعهد ارائه دهنده خدمات به اصول اخلاق حرفه ای، کار دشواری است. این عوامل باعث می شود که شهروندان یا به خدمات حقوقی مورد نیازشان دست پیدا نکنند و یا به علت ناآشنایی با روال دادرسی به حق خود نرسند. بیمه نامه وکالت برای برطرف کردن این قبیل مشکلات مردم به بازار آمده است. شما می توانید با پرداخت هزینه ای اندک از تمامی خدمات تحت پوشش این بیمه نامه بهره مند شوید. همچنین اصولا موسسات وکلایی که شرکت های بیمه گر برای ارائه خدمات به بیمه گذاران و بیمه شدگان خود معرفی می کنند، با دقت خاصی انتخاب شده اند.
 
بیمه عیوب پنهان و اساسی ساختمان های مسکونی

هنگامی که پایان کار ساختمان صادر می شود، همه چیز به نظر خوب است. ولی ممکن است بعد از یکی دو ماه ناگهان مشکل خطرناکی بروز پیدا کند. امری که به عیوب پنهان تعبیر شده است. در حال حاضر قسمت عمده ای از دارایی های بخش دولتی و خصوصی در پروژه های ساختمانی سرمایه گذاری می شود. روند رو به رشد ساخت و ساز در سال های اخیر نیازمند توجه به نوع و سطح کیفیت ساختمان ها و نیز مقاوم نمودن آن ها در مقابل خسارت های فیزیکی ناشی از طراحی نادرست، ساخت معیوب، به کارگیری مواد مصالح معیوب و خطرات تبعی مرتبط است. در این زمینه شرکت های بیمه ای با ارائه پوشش کامل، سازه های یادشده را از تاریخ صدور گواهی پایان کار کلی ساختمان، به مدت پنج تا 10 سال بیمه می کنند.
 
بیمه های عجیب و غریب
 
بیمه فساد کالا در سردخانه

هدف از بیمه نامه فساد کالا در سردخانه ها انبار کرده و در قبال فساد کالاهایشان در اثر شکست ماشین آلات سردکننده، دنبال تضمین می گردند. این بیمه ها خسارت های وارده به کلیه کالاهای قابل نگهداری در سردخانه ها، از قبیل مواد پروتیینی، میوه جات و سبزیجات، فرآورده های لبنی و نیز مواد شیمیایی و دارویی را تحت پوشش قرار می دهند.

بیمه اعتباری

براساس طرح بیمه اعتباری، تسهیلات بانک ها و مطالبات شرکت هایی که کالا، محصولات و خدمات خود را به صورت اقساطی به فروش می رسانند، در برابر خطر عدم وصول مطالبات تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد. کلیه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و شرکت هایی که براساس قرارداد فروش تنظیمی و عملیات فروش اعتباری انجام می دهند، می توانند برای اطمینان از وصول مطالبات و تضمین سرمایه خود از پوشش بیمه ای یادشده استفاده کنند.

بیمه پول

وجوه نقد، اوراق بهادار و مسکوکات موجود در صندوق بانک ها، موسسات و شرکت ها در تمام مدت شبانه روز در مقابل خطرات و حوادث ناشی از دزدی مسلحانه با شکستن حرز، آتش سوزی، انفجار، سیل، زلزله، شورش، اعتصاب و اغتشاش، تحت پوشش این بیمه قرار می گیرند. این بیمه ها بیشتر مخصوص موسسات مالی و اعتباری طراحی شده اند تا از امانت های خود حفاظت کنند.
 

 
بیمه های مسئولیت خاص

 
 
بیمه های عجیب و غریب

اسم بیمه های مسئولیت را زیاد شینده اید اما در بین همین بچه معروف ها نیز هنوز بیمه نامه هایی به چشم می خورد که با وجود قابلیت های نجات بخش شان گمنام مانده اند.

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران و مربیان مهدهای کودک

مدیران مهدهای کودک می توانند با خرید این بیمه نامه، مسئولیت مدنی حرفه ای خود و مربیان مهد کودک تحت مدیریت خود را در قبال آسیب بدنی وارده به کودکان در محوطه مهد کودک، تحت پوشش بیمه قرار دهند. همچنین در این بیمه نامه امکان پوشش مسئولیت مدنی حرفه ای بیمه گذار در قبال کودکان ناشی از برگزاری تورهای یک روزه، استفاده از وسایل بازی مانند سرسره و تاب، خطر حوض و استخر وجود دارد.

بیمه مسئولیت حرفه ای سردفتران و دفتریاران

این بیمه به منظور پوشش خسارت های مالی احتمالی ناشی از مسئولیت سردفتران و دفتریاران برای افراد ثالث صادر می شود.

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران اردوها و تورهای زیارتی و تفریحی

مسئولیت افرادی که در اردو هستند، برعهده مدیر اردو است. به همین خاطر در صورتی که برای یکی از افراد در اردو اتفاقی رخ دهد، خسارات آن برعهده مدیران اردو است. بیمه مسئولیت مدیران اردوها به منظور پوشش خسارت های جانی احتمالی برای افراد در اردوها صادر می شود. چنانچه برای افراد شرکت کننده در تورهای سیاحتی و زیارتی، حادثه ای رخ دهد و این حادثه ناشی از تقصیر یا سهل انگاری مدیر یا مسئول تور باشد، این بیمه نامه خسارات جانی وارد آمده به زیان دیده را جبران می کند. در این نوع بیمه نامه تنها خسارت جانی تحت پوشش بوده و خسارات مالی فاقد پوشش است.
 
بیمه های عجیب و غریب

بیمه مسئولیت مدنی نصابان تابلوهای تبلیغاتی در قبال اشخاص ثالث

در این بیمه نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از نصب، نگهداری و یا مالکیت انواع تابلو، در صورت احراز مسئولیت بیمه گذار تا سقف تعهدات بیمه نامه جبران خواهدشد.

بیمه مسئولیت شکارچیان و محیط بانان

براساس شرایط این بیمه، مسئولیت شکارچیان و محیط بانان در جریان شکار یا انجام وظایف محیط بانی در برابر اشخاص ثالث، تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد. این بیمه در صورت وجود مجوز قانونی برای فعالیت بیمه شونده، ارائه می شود.

بیمه مسئولیت حرفه ای مدیران رستوران ها

مدیران رستوران ها و استراحت گاه های ساحلی در قبال خطرات احتمالی افراد استفاده کننده از فضا و تجهیزات آنها مسئولیت دارند. برای پوشش خسارات جانی ناشی از خطرات احتمالی در این مکان ها، بیمه مسئولیت مدنی مدیران رستوران ها و استراحت گاه های ساحلی صادر می شود.

بیمه مسئولیت مدنی حرفه ای مسئول فنی داروخانه


این بیمه نامه جبران کننده خسارات ناشی از قصور مسئول فنی داروخانه در ازای اشتباه و خطای سهوی او در ارائه خدمات دارویی به مشتریان تا سقف تعهدات بیمه نامه خواهدبود. این بیمه نامه خسارات ناشی از فوت و نقص عضو را پس از احراز مسئولیت فرد جبران می کند.

کد خبر 90180

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha