کد خبر 97022
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۰
بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان ۲۰۱۸

پرشین خودرو: هر کامپیوتری برای محافظت نیاز به یک آنتی‌ویروس معتبر و قابل اطمینان دارد. در این بین خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد رایگان شدن آنتی‌ویروس‌های باکیفیتی هستیم که امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. در ادامه با هم به بهترین آنتی‌ویروس‌های ۲۰۱۸ اشاره خواهیم کرد که نسخه رایگان آن‌ها امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از برترین ها، کامپیوترها هر روز بیشتر از دیروز سنگ صبور کاربران می‌شوند و کاربران اطلاعات مهم و حساس زندگی خود را در قلب هارد دیسک‌ها ذخیره می‌کنند. این امر به خودی خود هیچ اشکالی ندارد اما این اطلاعات حساس را نباید بدون محافظ در کامپیوترها نگه‌‌داری کرد. اینجاست که پای آنتی‌ویروس‌ها به میدان باز می‌شود و هر کامپیوتری برای محافظت نیاز به یک آنتی‌ویروس معتبر و قابل اطمینان دارد. در این بین خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد رایگان شدن آنتی‌ویروس‌های باکیفیتی هستیم که امکانات زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

محافظت کامپیوترها در برابر ویروس‌ها و بدافزارها را نمی‌توان ساده گرفت و این کار را به هر آنتی‌ویروسی واگذار کرد. به همین دلیل در ادامه با هم به بهترین آنتی‌ویروس‌های ۲۰۱۸ اشاره خواهیم کرد که نسخه رایگان آن‌ها امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

۱. ویروس‌یاب Bitdefender Antivirus Free Edition

 

 

 

شرکت رومانیایی بیت‌دفندر ابزارهای حفاظتی مختلفی را عرضه کرده است و انصافاً باید گفت آنتی‌ویروس بیت‌دفندر به عنوان محصولی قابل اطمینان در بین سایر نرم‌افزارهای ضد ویروس شناخته می‌شود. سازگاری با ویندوز، مک و اندروید با موتور جستجوی سریع ویروس‌ها به همراه قابلیت تشخیص دقیق آن‌ها و همچنین سرعت بسیار بالا در اجرا و سبک بودن این آنتی‌ ویروس را می‌توان از ویژگی‌های برتر نسخه رایگان بیت‌دفندر دانست.


۲. ویروس‌یاب Avast Free

 

 

 

در این نسخه از آنتی‌ویروس Avast امکان اسکن بدافزارها، قرار دادن آنتی‌ویروس در حالت گیم برای اجرای راحت‌تر بازی‌ها را شاهد هستیم. این آنتی‌ویروس توانایی بسیار بالایی در حفاظت کامپیوتر دارد و با سیستم‌عامل‌های اندروید، ویندوز و مک سازگار است.

اگر از طرفداران دنیای امنیتِ کامپیوترها باشید حتماً به خوبی می‌دانید که دو سال پیش Avast رقیب خود شرکت AVG را به قیمت گزاف 1.3 میلیون دلار خریداری کرد. از آن زمان تاکنون آنتی‌ویروس‌های Avast و AVG به عنوان نسخه‌های مستقل به حیات خود ادامه داده‌اند و در یک دیگر ادغام نشده‌اند اما تسلط Avast به بانک‌های اطلاعاتی AVG باعث شده است تا این شرکت امنیتی به حجم بسیار زیادی از داده‌های کاربران دسترسی داشته باشد تا از این طریق موتورهای ویروس‌یاب Avast و AVG قدرت بیشتری در تشخیص ویروس‌ها پیدا کنند.


۳. ویروس‌یاب Sophos Home

 

 

آنتی‌ویروس

این آنتی‌ویروس گزینه مناسبی برای منازلی است که چندین کامپیوتر دارند و نسخه رایگان آن به راحتی تا ۱۰ دستگاه کامپیوتر را پشتیبانی می‌کند. در این نسخه رایگان کاربران به امکاناتی مانند تشخیص سریع ویروس‌ها و محافظت کامپیوتر در برابر حمله‌های فیشینگ دسترسی دارند. از آنجایی که آنتی‌ویروس Sophos Home برای استفاده در منازل طراحی شده، در این نرم‌افزار شاهد قابلیت محدود کردن فعالیت کودکان در فضای اینترنت نیز هستیم.


۴. ویروس‌یاب Kaspersky Free

 

 

 

این آنتی‌ویروس نام آشنایی برای کاربران ایرانی است که به دنبال حفظ امنیت خود در دنیای سایبری می‌گردند. نسخه رایگان کسپرسکی که در ایران طرفداران زیادی دارد به امکاناتی مانند جلوگیری از حملات فیشینگ، اسکن ایمیل‌ها و محافظت کامپیوتر در برابر بدافزارها مجهز است. تعامل با کسپرسکی نیز بسیار ساده است و موتور جستجویِ ویروس‌ این نرم‌افزار با دقت بسیار بالایی کار می‌کند.


۵. ویروس‌یاب Avira Free Antivirus

 

 

 

در این قسمت به آنتی‌ویروسی رسیدیم که امکانات بسیار جامعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد اما بیشتر از چیزی که فکرش را بکنید به قسمت‌های مختلف کامپیوتر سرک می‌کشد و نسبت به سایر آنتی‌ویروس‌هایی که اشاره کردیم سیستم را کندتر می‌کند. نسخه رایگان آنتی‌ویروس Avira دارای VPN داخلی است و به ابزارهایی برای تنظیم و بهینه‌سازی سیستم مجهز شده است. آنتی‌ویروس Avira ممکن است عمل‌کرد سیستم را تا میزان کمی کندتر کند اما با آنتی‌ویروسی سروکار دارید که تا میزان 99.7% تهدیدهای اینترنتی را تشخیص می‌دهد.


۶. ویروس‌یاب AVG AntiVirus Free

 

 

 

این آنتی‌ویروس در کنار محافظت از کامپیوتر، ابزارهایی برای بهینه‌سازی آن را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد و در کنار دفع ویروس‌ها، به‌خوبی از خجالت بدافزارهای اینترنتی بر می‌آید. نسخه ویروس‌یاب AVG در پیدا کردن ویروس‌ها مقداری کند عمل می‌کند و نسبت به سایر رقبای خود عمل‌کرد خوبی برای محافظت کامپیوتر دربرابر حمله‌های فیشینگ ندارد. البته ویروس‌یاب AVG AntiVirus Free از آزمایش‌های مختلفی سربلند بیرون آمده است و مراجع امنیتی مختلفی به این ویروس‌یاب امتیاز کامل را اختصاص داده‌اند.


۷. Panda Free Antivirus

 

 

آنتی‌ویروس

ویروس‌ها در بیشتر مواقع دو راه اصلی برای نفوذ به کامپیوتر دارند، اول شبکه و اینترنت و دوم هم پورت‌های USB، به همین منظور نسخه‌ رایگان آنتی‌ویروس پاندا در کنار محافظت کامپیوتر دربرابر تهدید‌‌های اینترنتی مراقب پورت‌های USB کامپیوتر نیز هست. نسخه‌ رایگان آنتی‌ویروس پاندا دارای حالت مخصوصی برای اجرای بازی‌هاست و توانایی قابل‌قبولی در تشخیص ویروس‌ها و بدافزارهای اینترنتی دارد. از طرف دیگر این ویروس‌یاب برای پیدا کردن ویروس‌ها از رایانش ابری کمک می‌گیرد. این فرآیند به مقدار محسوسی سرعت کامپیوتر را در حین انجام کارهای مختلف مانند کپی‌ کردن فایل‌ها یا دانلود اپلیکیشن‌ها کندتر خواهد کرد اما مطمئن باشید موتور جستجوی این نرم‌افزار در پیدا کردن ویروس‌ها خطا نمی‌کند.


۸. ویروس‌یاب 360 Total Security

 

 

 

این ویروس‌یاب به چندین اسکنر مختلف برای تشخیص ویروس‌ها مجهز است و کامپیوتر را در برابر حمله‌های فیشینگ به خوبی محافظت می‌کند. از طرف دیگر برای تشخیص کامل ویروس‌ها از موتورهای جستجوی شرکت‌های امنیتی بیت‌دفندر و Avira نیز کمک می‌گیرد. در ویروس‌یاب 360 Total Security با ابزارهای مختلفی طرف هستیم که دست کاربر را برای تنظیمات و شخصی‌سازی باز گذاشته است. تنها خرده‌ای که می‌توان به نسخه رایگان این ویروس‌یاب گرفت نمایش بیش از حد تبلیغات در آن است.


۹. ویروس‌یاب ZoneAlarm Free Antivirus

 

 

 

این ویروس‌یاب در تشخیص بدافزارهای اینترنتی خطا نمی‌کند و به صورت آنلاین از فایل‌های کاربر پشتیبان تهیه می‌کند. از طرف دیگر نسخه رایگان آن به فایروال قدرتمند ZoneAlarm نیز مجهز است. به این ترتیب اگر از آن دسته کاربرانی هستید که در کنار ویروس‌یاب به دنبال یک فایروال قدرتمند می‌گردند بدون شک ZoneAlarm Free Antivirus نیاز شما را برآورده می‌کند. این آنتی‌ویروس از آزمایش‌های امنیتی مختلف سربلند بیرون آمده و فرآیند نصب آن بسیار ساده و سریع است.


۱۰. ویروس‌یاب Adaware Antivirus Free

 

 

 

در این قسمت از فهرست بهترین آنتی‌ویروس‌های رایگان ۲۰۱۸ به محصول شرکتی رسیدیم که سابقه خوبی در زمینه ساخت ابزارهای مسدود کننده تبلیغات اینترنتی دارد. این ویروس‌یاب از موتورهای قدرتمند بیت‌دفندر برای پیدا کردن بدافزارها کمک گرفته است و ابزارهای امنیتی مختلفی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. نبود قابلیت محافظت کامپیوتر در برابر ایمیل‌های خرابکارانه را می‌توان یکی از نقاط ضعف این محصول دانست. حتماً در جریان هستید که در بیشتر مواقع بر روی یک سیستم امکان نصب چند آنتی‌ویروس در کنار هم وجود ندارد، خوشبختانه در کنار ویروس‌یاب Adaware Antivirus Free می‌توانید یک آنتی‌ویروس دیگر را نیز نصب کنید و در کنار بهره گرفتن از امکانات مسدود کردن پیام‌های تبلیغاتی در اینترنت که این ویروس‌یاب در اختیار شما قرار می‌دهد فرآیند محافظت کامپیوتر خود را به سایر نرم‌افزارهای ویروس‌یاب واگذار کنید.

در پایان پیشنها‌د می‌کنیم اگر شما از علاقه‌مندان به بحث امنیت کامپیوترها هستید و آنتی‌ویروس خوب و قابل اعتمادی را می‌شناسید که شرکت سازنده آنرا با سخاوتمندی تمام به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار داده است، در قسمت نظرات نام و ویژگی‌های این آنتی‌ویروس را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

کد خبر 97022

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha