برنامه ریزی میلیونی فولکس واگن برای تولید خودروهای الکتریکی!

پرشین خودرو: شرکت خودرسازی فولکس واگن برنامه ریزی کرده است که تا 7 سال آینده، تولید وسایل نقلیه الکتریکی خود را میلیونی کند.

به گزارش پرشین خودرو، در اردیبهشت ماه امسال بود که شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد برای گسترش فعالیت خود در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی، یک سرمایه گذاری 48 میلیارد دلاری انجام داده است. طبق ادعای منابع خبری، کمپانی خودروسازی فولکس واگن برای عقب نماندن از رقبا و همچنین گسترش فعالیت خود در زمینه تولید و راه اندازی وسایل نقلیه الکتریکی، اقدام به سرمایه گذاری 40 میلیارد یورو تنها برای خرید و تامین باتری‌های مورد نیاز وسایل نقلیه الکتریکی انجام داده است که معادل آن در واحد بین المللی چیزی حدود 48 میلیارد دلار خواهد شد، این درحالیست که رقم قرارداد فولکس واگن برای تامین باتری‌های وسایل نقلیه الکتریکی خود تقریبا با ارزش کل بازار تسلا برابری می‌کند.

 


حال اخیرا شرکت خودروسازی فولکس واگن اعلام کرده است که تا سال 2025 میلادی، قصد تولید 1 میلیون وسیله نقلیه تمام الکتریکی را خواهد داشت که تمامی آنان برمبنای پلتفرم MEB توسعه پیدا خواهند کرد. هرچند علاوه بر شرکت خودروسازی فولکس واگن، زیرمجموعه‌های این کمپانی خودروسازی از جمله آئودی، سئات، اشکودا و... نیز پلتفرم MEB را برای توسعه و تولید وسایل نقلیه الکتریکی خود استفاده خواهند کرد که سرمایه گذاری کل آن به چیزی حدود 7 میلیارد دلار می‌رسد.

 


اولین محصول فولکس واگن که برمبنای پلتفرم MEB ساخته خواهد شد، در سال 2020 میلادی و احتمالا اواخر سال 2019 میلادی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت و هدف اولیه این است که در سال 2020 میلادی، محصول الکتریکی فولکس واگن به فروش 150 هزار دستگاه در سال برسد و تا سال 2025 میلادی، این آمار به 1 میلیون دستگاه افزایش پیدا کند که برای کمپانی خودروسازی بزرگ فولکس واگن و احتمالا زیرمجموعه‌های آن خیلی دور از دسترس نخواهد بود.
 

کد خبر 103835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha