کد خبر 113081
۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۱
طرح اتهام کلاهبرداری علیه رییس سابق فولکس‌واگن

پرشین خودرو: دادستان‌های آلمانی اتهاماتی را بر علیه مدیرعامل سابق فولکس‌واگن، مارتین وینترکورن، به علت نقش او در کلاهبرداری تقلب در آلایندگی دیزل، که به دیزل‌گیت معروف است، مطرح کرده‌اند.

به گزارش پرشین خودرو،  دادستان‌های آلمانی اتهاماتی را بر علیه مدیرعامل سابق فولکس‌واگن، مارتین وینترکورن، به علت نقش او در کلاهبرداری تقلب در آلایندگی دیزل، که به دیزل‌گیت معروف است، مطرح کرده‌اند. ۴ مدیر دیگر هم در این پرونده متهم شده‌اند.

دادستانی برونشویگ آلمان اعلام کرد: این افراد متهم به چندین تخلف در فرآیند این پرونده هستند، به ویژه اتهاماتی بسیار جدی در زمینه کلاهبرداری و دور زدن قانون مقابله با رقابت غیرعادلانه، متوجه آنهاست.

 

فولکس واگن

 

دادستانی آلمان وینترکورن ۷۱ ساله را به طور ویژه به کلاهبرداری متهم کرده است. آنها می‌گویند اینکه او نتوانسته است جلوی این اقدامات غیرقانونی را بگیرد باعث شده است که شرکت فولکس واگن با جریمه‌های بسیار سنگین‌تری از سوی ایالات متحده و اتحادیه اروپا، روبرو شود.

او همچنین متهم به اختلاس و تخطی از قانون رقابت شده است.

وینترکورن که از سال ۲۰۰۷ مدیرعامل فولکس واگن شده بود، بلافاصله پس از کشف کلاهبرداری آلایندگی خودروهای این شرکت، در سال ۲۰۱۵، استعفا داد.

سال قبل فولکس واگن اعتراف کرد که در ۱۱ میلیون خودروی دیزل خود در سراسر جهان نرم‌افزاری نصب کرده است که می‌تواند در تست‌های آلایندگی تقلب کند.

در سال ۲۰۱۶ این خودروساز توافق کرد برای خاتمه دادن به پرونده کلاهبرداری خود در آمریکا، ۱۴.۷ میلیارد دلار جریمه به مقامات ایالات متحده پرداخت کند.

در صورتی که مدیرعامل سابق شرکت فولکس واگن گناهکار شناخته شود، ممکن است به ۱۰ سال زندان محکوم شود.

منبع: مهر

کد خبر 113081

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha