رکورد 21 هزار میلیاردی فروش روغن موتور ایرانول

پرشین خودرو: مدیرعامل شرکت نفت ایرانول گفت: این شرکت در سال ۹۷ به رکورد بی نظیری درفروش ۱۷۰ میلیون لیتری انواع روغن موتور و فروش حدود ۲۱ هزار میلیارد ریالی کل فروش دست یافت.

به گزارش پرشین خودرو، عیسی اسحاقی در حاشیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز و پالایش و پتروشیمی در گفت و گویی با اشاره به استقبال بازدیدکنندگان از غرفه ایرانول افزود: سال گذشته بهترین سال ایرانول بود و مقدار فروش انواع روغن موتور ایرانول از 150 میلیون لیتر سال 96 به حدود 170 میلیون لیتر، فروش ریالی ایرانول از حدود 13 هزار میلیارد به حدود 21 هزار میلیارد ریال و سهم بازار ایرانول از 27 درصد به بیش از 30 درصد رسید.

وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از سال 97 ایرانول چیست؟ گفت: ما براساس استراتژ ی 8 ساله ای که برای ایرانول تدوین شده پیش می رویم و خوشبختانه توانستیم در شش سال حضورم در ایرانول رکورد تولید، فروش، صادرات ، صادرات روغن موتور، سهم بازار و سود را بشکنیم و سال 97 براساس این استراتژی پیش رفتیم و فروش مقداری انواع روغن موتور با حدود 30 درصد و فروش مبلغی کل با 65 درصد نسبت به سال 96 افزایش یافت.

 


وی در پاسخ به این سوال که علت کاهش صادرات ایرانول در سال 97چه بود،گفت: براساس بخش نامه شستا ما در شش ماهه اول سال 97 علی رغم افزایش قیمت ارز صادراتمان با کاهش زیادی مواجه بود.

وی تصریح کرد: با توجه به کاهش صادرات در شش ماهه اول سال با افزایش فروش داخلی سعی کردیم که سود را جبران کنیم و خوشبختانه در نه ماهه اول سال گذشته با رشد 65 درصدی سود نسبت به سال 96 مواجه شدیم.
وی در مورد پیش بینی سود ایرانول در 12 ماهه سال 97 گفت: هنوز قطعی نشده است اما مصوبه هیات دولت که در اسفند ماه قطعی شد و براساس این مصوبه نرخ خوراک از آبان ماه ( یعنی 5 ماه قبل) از نرخ ارز 4200 به نیمایی تبدیل شد و فروش محصولات نهایی افزایش قیمتی نداشت ما بیش از 3000 میلیارد ریال به دلیل داشتن دو پالایشگاه مابه التفاوت خوراک پرداخت کردیم که این موضوع سود ما را به شدت تحت تاثیر قرار داد و عملا در سالی که حمایت از تولید داخل بود و بیشترین فروش داخلی را داشتیم بیشترین ضربه را خوردیم.

وی در پاسخ به سوالی درمورد پیش بینی شما در مورد سال 98 چیست، گفت: صنعت روانکاران از سال 93 تاکنون علی رغم افزایش هزینه ها، دستمزدها، قیمت ملزومات و ادتیوها تنها 9 درصد افزایش قیمت در5 سال گذشته داشتیم و انتظار میرود با کار کارشناسی که وزارت صمت انجام داده بتوانیم با دریافت افزایش قیمت مناسب اجازه ندهیم که بازار انواع روغن موتور با مشکل مواجه شود.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول در پاسخ به این سوال که شما در حدود شش سال مدیریت در اکثر شاخص های ایرانول رشد چشمگیری داشتید و مهمترین دارایی ایرانول را هم اکنون چه می دانید، گفت: اکنون یکی از مهمترین دارایی و سرمایه ایرانول سهم بازار بالای 30 درصد ایرانول است که امیدواریم بتوانیم براساس استراتژی تدوین شده تا سال 1400 فروش انواع روغن موتور ایرانول را به بیش از 200 میلیون لیتر برسانیم.

وی در پاسخ به کاهش خام فروشی بیس اویل (روغن پایه) گفت: میزان صادرات بیس اویل را از 140 هزار تن سال 94 به 30 هزار تن در سال گذشته کاهش دادیم و این مهر تاییدی بر افزایش فروش انواع روغن موتور و سهم بازار ایرانول است.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول افزایش 10 پله ای ایرانول در بین صد شرکت برتر از رتبه 97 به 87 و فروش انواع روغن موتور از 110 میلیون لیتر سال 94 به 170 میلیون لیتر در سال 97 ، افزایش سهم بازار ایرانول از 19 درصد سال 93 به بیش از 30 در سال 97 و بهره برداری از 5 پروژه مهم ایرانول را از مهمترین اقدامات سالهای اخیر ذکر کرد.

وی در پاسخ به این سوال که در سال رونق تولید انتظار شما از مسوولین چیست و چه اقداماتی در تحقق این شعار نقش دارد، گفت: در سالی که رونق تولید نامگذاری شده انتظار می رود بروکراسی اداری ثبت سفارش، گواهی تایید آماری بانک مرکزی و ترخیص کالا توسط گمرگات کشور تسهیل شود و قوه قضاییه نیز در برخورد با افرادی که در صنعت های مختلف به شرکت ها ضربه زده اند و یا پول آنها را به یغما برده اند کمک کنند تا طولانی شدن روند حقوقی موجب کاهش سرمایه در گردش شرکت ها نشود که خوشبختانه در این زمینه رئیس جدید قوه قضائیه قول هایی داده است که در انتظار آثار آن هستیم.

کد خبر 113471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha