کد خبر 114173
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸
دنا پلاس اتومات به بازار می آید

پرشین خودرو: گروه صنعتی ایران خودرو به منظور پاسخگویی به نیاز و تقاضای بازار به محصولات با گیربكس اتوماتیك، محصول دناپلاس را به گیربكس اتوماتیك شش سرعته مجهز می‌كند.

به گزارش پرشین خودرو، گیربكس شش سرعته اتوماتیك از نوع AT برای نصب در محصول دناپلاس طراحی و تولید شده است. این گیربكس منطبق بر استانداردهای روز، سبك و كم حجم بوده و دارای مزایای رقابتی نسبت به خودروهای مشابه در بازار است.

استفاده از این گیربكس پیشرفته سبب حصول بهترین عملكرد در هنگام شروع به حركت و شتاب بالا همراه با كاهش مصرف سوخت می شود. منطق كنترلی این گیربكس برای رسیدن به كیفیت مطلوب در هنگام تعویض دنده، با توجه به شرایط مختلف رانندگی توسعه داده شده است. این گیربكس مدرن در خودروی دناپلاس مجهز به سیستم های كنترلی و انتقال قدرت به روز، سبب كاهش وزن و ابعاد، ضمن حفظ عملكرد بالا شده است.

محاسبات و بررسی های صورت گرفته نشان می دهد، به‌كارگیری این گیربكس شتاب خودرو و دستیابی به صفر تا 100 را در زمان كم تر از 10 ثانیه امكانپذیر می كند. كاهش مصرف سوخت به دلیل شش سرعته بودن و همچنین نسبت دنده‌های بهینه و دیفرانسیل انتخاب شده از دیگر مزایای بهره گیری از این نوع گیربكس است.

 

دنا پلاسمبدل گشتاور به روز و مدرن استفاده شده در گیربكس اتوماتیك شش سرعته، ظرفیت شتاب گیری مناسب، شیب پیمایی قوی و قابلیت كشش بالایی را در دناپلاس ایجاد كرده است.

از سویی دیگر، كالیبراسیون مجدد در سطح خودرو و موتور، سبب ارتقای بیشتر بازدهی و همچنین كاهش مضاعف مصرف سوخت به همراه تطبیق آن برای شرایط آب و هوایی كشور می شود. به منظور انطباق این گیربکس با موقعیت جغرافیایی ایران، از مبدل انتقال حرارت روغن به آب گیربکس­های 8 سرعته با ظرفیت بالاتر‌‌‌‌‌‌‌‌ بهره گرفته شده است. علاوه بر این، روغن قابل تعویض برای این نوع گیربكس موجب كیفیت بهتر و دوام بیشتر قطعات می شود.

طراحی مناسب سیستم تعویض دنده و استفاده از سردسته دنده زیبا به منظور افزایش جذابیت ظاهری کابین این خودروی لوکس اتوماتیک از دیگر ویژگی­های این محصول است.

کد خبر 114173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha