کد خبر 115426
۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
دستگیری سارقان خودروهای مدل بالا

پرشین خودرو: معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند پنج نفره سارقان خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سرهنگ کارآگاه سید شمس الدین میرزکی درباره جزئیات دستگیری این پنج نفر اظهار کرد: اواخر خردادماه سال جاری پرونده‌های مشابهی به اداره دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان در جریان سرقت خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران قرار گرفتند.

وی با اشاره به انجام تحقیقات و بررسی‌های پلیسی برای دستگیری سارقان این خودروها گفت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که سرقت‌ها توسط اعضای یک باند چند نفره انجام می‌شود و متهمان پس از سرقت، خودروها را به جنوب کشور ترانزیت می‌کنند. در ادامه بررسی‌ها نیز مخفیگاه سردسته باند به‌ نام سروش که فردی ۳۸ ساله بود در محدوده شهرستان رباط کریم شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه ماموران روز پنج‌شنبه سوم مرداد ماه به مخفیگاه این فرد اعزام اما متوجه شدند که وی در مخفیگاهش حضور ندارد،اظهارکرد: بررسی‌ها ادامه داشت تا اینکه مشخص شد وی در مخفیگاه دیگری حضور دارد بنابراین او که متهم اصلی این پرونده است، چند ساعت بعد به همراه یکی از همدستانش دستگیر شد. در چند عملیات دیگر نیز سایر اعضای باند که سه نفر هستند در همان محدوده شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته وی از مخفیگاه متهم اصلی این پرونده یک دستگاه خودرو سرقتی نیز کشف شده است. از مخفیگاه سایر اعضای این باند نیز تعدادی سوییچ و شش دستگاه خودرو کشف شد و متهمان به همراه اموال کشف شده به آگاهی منتقل شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت در ادامه از اعتراف این سارقان به سرقت خودروها و فروش آن‌ها به مالخرانی در جنوب کشور خبر داد و گفت: اعضای باند ۵ نفره سارقان خودرو تا تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند.

میرزکی در پایان از شهروندان خواست که مدارک شناسائی خود را از قبیل کارت خودرو، سند خودرو و مدارک هویتی شخصی را در خودرو رها نکنند و شب‌ها، خودروی خود را در محلی که نور کافی دارد، پارک کنند همچنین حتما خودرو را به دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان، سوئیچ مخفی و سایر لوازم بازدارنده مجهز کنند.

منبع: ایسنا

کد خبر 115426

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha