آمادگی ایران خودرودیزل برای رفع نیاز حمل و نقل شهری

پرشین خودرو: مدیرعامل شركت ایران ‏خودرودیزل، از آمادگی كامل این شركت برای تامین نیاز ناوگان ون كشور با استفاده از ون پایه گازسوز وانا خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، مهدی یونسیان، با اعلام این مطلب و با اشاره به انعقاد قرارداد با سازمان تاكسیرانی تهران برای نوسازی ناوگان ون شهر تهران و جایگزینی آن با ون پایه گازسوز وانا، گفت: ون وانا، با فناوری روز دنیا تولید میشود و تنها ون تولید داخل با موتور پایه گازسوز است كه از درصد بالای تولید داخل برخوردار است.


وی با اشاره به افزایش نرخ بنزین در كشور افزود: ون وانا با توجه به استفاده از موتور ملی پایه‌گازسوز EF7 وجب كاهش هزینه سوخت مصرفی رانندگان و شركت‌های حمل و نقل عمومی خواهد شد و در عین حال از استانداردهای روز دنیا و مواردی همچون فضای داخلی راحت تر و امن تر برای راننده و سرنشینان برخوردار است.


مدیرعامل شركت ایران خودرودیزل از آمادگی این شركت برای تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی شهرها با استفاده از خودرو ون وانا گازسوز تا یكسال آینده خبر داد و تاكید كرد كه استفاد از این خودرو مطمئنا بخش بزرگی از دغدغه زیست محیطی مسئولان شهری در موضوع هوای پاك را برطرف خواهد كرد.

یونسیان با هشدار درباره تبعات افزایش قیمت جهانی حامل های انرژی تجدیدناپذیر، گذر شاخص های آلودگی هوا از سطح خطرناك، همچنین تخریب محیط زیست و افزایش هزینه های سلامت جامعه؛ یكبار دیگر توجه مسئولان و تصمیم گیران دلسوز كشور را به اقدام عملی و عاجل برای نوسازی و بازسازی ناوگان حمل ونقل كشور جلب كرد و افزود: اقدام عملی در این باره، گرچه دیرهنگام است اما اجازه نخواهد داد تا وضعیت از این كه هست، بدتر و حل این مسئله، دشوارتر و حتی غیرممكن شود.

به گفته وی، بیش از 235 هزار دستگاه كامیون سبك و سنگین فرسوده در جاده های كشور در حال تردد است كه به آن باید 34 هزار دستگاه اتوبوس شهری، بین شهری و مینی بوس و 20هزار دستگاه ون فرسوده و از رده خارج را بیافزاییم.

مدیرعامل شركت ایران خودرودیزل، با اشاره به تأكید رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی؛ راهبرد اصلی شركت ایران خودرودیزل را، مصون‌سازی اقتصاد از تحریم، آسیب‌ناپذیرکردن و تجهیز صنعت خودروی تجاری به سلاح تولید و اراده‌ی داخلی دانست و افزود: ایران خودرودیزل زنجیره تخصصی و چرخه كامل تولید، اعم از طراحی و مهندسی، ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات، تأمین مواد اولیه، بازاریابی و شبكه توزیع و خدمات را یكجا و تحت نام یك مجموعه صنعتی دارد و در گذر از محدودیت‌های موجود، درمیان شركت‌های خودروساز تجاری داخلی، پیشتاز بوده و برنامه‌ریزی و اقدام لازم برای قطع كامل نیاز به قطعات CKD از منابع خارجی را تا حدود زیادی انجام داده‌ایم.

یونسیان، ظرفیت تولید ایران خودرو دیزل را با برخورداری از توان داخلی و زنجیره تامین كامل، مانند موتور، گیربكس، محور و.. در داخل كشور، سالانه 35 هزار دستگاه انواع كامیون، اتوبوس، مینیبوس، ون و وانت دانست و با اذعان به تصویب و ابلاغ قوانین حمایتی لازم و كافی، بزرگترین مسئله تولیدملی را اجرا نشدن درست، به موقع و كامل این قوانین عنوان كرد.

وی در پایان با تاكید بر لزوم اجرای سیاستگذاری‌های كلان كشور در راستای اقتصاد مقاومتی و در استفاده از توان شركت‌های داخلی برای تامین محصولات مورد نیاز سازمان‌ها و قطع همكاری های مستقیم و یكسویه با منابع دست چندم خارجی، انجام این موضوع را در راستای اقتصاد مقاومتی و استقلال صنعتی و اقتصادی كشور دانست.

 

مهدی یونسیان

کد خبر 118728

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha