کد خبر 119512
۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
رکورد جدید خودروی الکتریکی فولکس واگن

پرشین خودرو: 598خودروی الکتریکی فولکس واگن موسوم به ای-گلف با فروش ۵ هزار دستگاه در بازار آمریکا توانست رکورد جدیدی را به نام خود به ثبت برساند.

به گزارش پرشین خودرو، فولکس واگن که یکی از خودروسازان مشهور آلمانی به شمار می‌رود، در چند سال اخیر با مشکلات و چالش‌های متعددی روبرو شده است که نام و آوازه آن را در جهان به شدت به مخاطره انداخته است. رسوایی خودروهای دیزلی موسوم به دیزل گیت که در سال ۲۰۱۵ میلادی گریبانگیر فولکس واگن شد، از آن سال تاکنون این شرکت را که بزرگترین خودروساز اروپا به شمار می‌آید و سهم عظیمی از بازارهای جهانی خودرو را نیز به خود اختصاص داده است، فولکس واگن را با مشکل مواجه ساخته است. این خودروساز در همین راستا اعلام کرده است که برنامه‌های بلندمدتی برای توسعه و عرضه خودروهای الکتریکی و افزایش سهم آنها دارد.


حالا تازه‌ترین آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت insideevs نشان می‌دهد که فولکس واگن ای گلف (e-golf) با فروش ۵ هزار دستگاه در بازار ایالات متحده آمریکا موفق شده است به رکورد جدیدی دست پیدا کند.

پیشتر نیز گزارش‌ها حاکی از آن بود که خودروی تمام الکتریکی فولکس واگن (ای-گلف) موفق شده است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان آمریکایی را به سمت و سوی خود جلب کند و سهم خود را در بازار ایالات متحده نسبت به سال قبل افزایش دهد.

با اینکه در میزان فروش این محصول در ماه دسامبر تغییر چندان قابل توجهی به چشم نمی خورد اما مجموع کل فروش آن در سال ۲۰۱۹ میلادی که به طور دقیق برابر با ۴ هزار و ۸۶۳ دستگاه بوده، یک رکورد جدید برای آن به شمار می رود که نشان دهنده یک رشد و افزایش چشمگیر و بی نظیر، ۲۵۹ درصد، نسبت به سال ۲۰۱۸ است.


فولکس واگن

فولگس واگن

 

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

با توجه به تغییر سیاست‌های جهانی درباره حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و کاهش انتشار میزان آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای، بسیاری از کشورها از جمله انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مکزیک، چین و هند از جمله پیشگامانی هستند که قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام کنند.

خودروی فولکس واگن ای‌گلف در کنار نیسان لیف از جمله برترین، محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین خودروهای الکتریکی به شمار می‌رود.

منبع: ایسنا

کد خبر 119512

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha