تعدیل نیرو در میتسوبیشی به علت بحران کرونا

میتسوبیشی موتورز از اواسط ماه نوامبر به منظور کاهش هزینه های خود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کارمند را در بخش مدیریت تعدیل نیرو خواهد کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، دو منبع آگاه اعلام کردند که میتسوبیشی تاییدموتورز از اواسط ماه نوامبر به منظور کاهش هزینه های خود 500 تا 600 کارمند را در ژاپن که عمدتاً در بخش مدیریت مشغول به کار هستند، تعدیل نیرو خواهد کرد.

به گفته این منابع، شرکت میتسوبیشی از کارکنان خود خواهد خواست تا از اواسط ماه نوامبر برای بازنشستگی داوطلبانه اقدام کنند.

پیش بینی می شود این شرکت خودروسازی به دلیل افت شدید فروش خود در پی شیوع ویروس کرونا، خسارت 360 میلیارد ینی را در سال مالی منتهی به مارس 2021 متحمل شود.

 

میتسوبیشیمیتسوبیشی قبلاً طرحی را برای کاهش 20 درصد هزینه های ثابت طی دو سال با کاهش نیروی کار و تولید و همچنین تعطیلی نمایندگی های غیر سودآور خود در پیش گرفته است.

این منابع همچنین اعلام کردند که شرکت میتسوبیشی قصد دارد از کارمندان 45 ساله و بیشتر در بخش مدیریت در دفتر مرکزی و سایت های دیگر خود در ژاپن، مانند کارخانه اوکازاکی در استان آیچی و کارخانه میزوزیما در استان اوکایاما، بازنشستگی داوطلبانه بخواهد.

سخنگوی این شرکت از اظهار نظر در این باره خودداری کرد. بحران ویروس کرونا شرایط مالی این شرکت را بسیار وخیم تر کرده است.

به عنوان بخشی از برنامه تغییر ساختار، میتسوبیشی، عضو اصلی گروه خودروسازی نیسان-رنو، گفته است که سال آینده ساخت مدل کراس اوور پاژرو را متوقف می کند و کارخانه تولید ژاپن را تعطیل می کند.

کد خبر 126518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha