کد خبر 126575
۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
تصادف منجر به فوت موتورسواران افزایش یافت

رئیس پلیس راهور پایتخت از افزایش 14 درصدی تصادف منجر به فوت موتورسواران در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت، به بحث تردد و‌ تخلفات‌‌ موتورسواران در معابر شهری پرداخت و اظهار داشت:موتور سیکلت وسیله‌ای چابک، سریع، ارزان و در عین حال بسیار نا ایمن است و آلودگی زیست محیطی که یک دستگاه موتور سیکلت ایجاد می‌کند به اندازه آلودگی حاصل از تردد سه دستگاه خودرو است.


وی به تردد بیش از سه و نیم میلیون دستگاه موتور سیکلت و 4 میلیون خودرو در معابر تهران اشاره و تصریح کرد: با توجه به بروز ویروس کرونا استقبال از تردد با موتور سیکلت افزایش یافته و به خاطر افزایش تردد افزایش تصادفات رانندگی را نیز شاهد هستیم.


رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: در 6 ماه گذشته تصادفات منجر به فوت در همه آیتم‌‌ها کاهش داشته اما در‌ موتورسیکلت به تنهایی تصادفات منجر به فوت 14 درصد افزایش داشته است.

سردار حمیدی در پاسخ به دیگر پرسش‌فارس‌ در خصوص برخورد پلیس با تخلف موتور سواران گفت: پلیس برای برخورد با تخلف موتور سواران در دو راهی مانده؛ چرا که وقتی موتور سیکلت متخلفی را مشاهده و برای اعمال قانون می‌رود مردم از پلیس می‌خواهند که وی را جریمه نکند در حالی که راکب موتور سوار نه کلاه ایمنی بر سر دارد و نه موتورش پلاک وبیمه دارد وحتی در خلاف جهت در خط ویژه با زن و بچه در حال تردد است.

 

سردار محمدحسین حمیدیوی ادامه‌ داد:‌پلیس‌بین‌ اعمال قانون‌و‌مماشات مانده است و مردم از پلیس می‌خواهند که جریمه نکند؛‌اگرچه پلیس به وظیفه قانونی خود عمل می‌کند اما تازمانی که برخورد با تخلف موتور سواران تبدیل به مطالبه عمومی نشود و مردم و مسئولان یکدست نباشند نباید توقع داشت که برخوردها تاثیر گذار باشد.

وی به انباشت 60 تا 70 هزار موتور سیکلت در پارکینگ‌ها اشاره کرد و گفت:‌برخی موتور سیکلت‌ها 7 تا8 سال است در پارگینگ‌ها توقیف شده و مانده‌اند چرا که یا مالکش حضور ندارد یا هزینه پرداخت خلافی و بیمه بیشتر از قیمت موتور سیکلت است و کسی برای ترخیصش مراجعه نمی‌کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت به توقیف روزانه 150 تا 200 دستگاه موتور سیکلت به دلایل مختلف و تخلفات گوناگون اشاره و اظهار داشت: ماموران پلیس راهور با آموزش‌هایی که دیده‌اند و همچنین افزایش آستانه تحمل، حداقل درگیری را با راکبان موتور سوار داشته اند.

سردار حمیدی گفت:‌پلیس اصراری به انباشت موتورسیکلت در انبارها ندارد درست است که بسیاری از وسایل نقلیه سال‌ها در پارکینگ‌ها مانده و اصطلاحاوسایل نقلیه رسوبی شده‌اند اما در خیلی تخلفات تا 72 ساعت موتور سیکلت توقیف می‌شود اما مالک یا راننده برای ترخیص آن مراجعه نمی‌کند.

منبع: فارس

کد خبر 126575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha