کد خبر 127631
۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۰
 افزایش سود فولکس واگن طی سه ماهه سوم ۲۰۲۰

شرکت آلمانی فولکس واگن اعلام کرد که به دنبال زیان بیش از یک میلیارد یورویی در نیمه اول سال ۲۰۲۰، این خودروساز تا پایان سه ماهه سوم درآمد قبل از مالیات خود را حدود ۲.۴ میلیارد یورو (۲.۸ میلیارد دلار) ثبت کرد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، شرکت آلمانی فولکس واگن روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال زیان بیش از یک میلیارد یورویی در نیمه اول سال 2020، این خودروساز تا پایان سه ماهه سوم درآمد قبل از مالیات خود را حدود 2.4 میلیارد یورو (2.8 میلیارد دلار) ثبت کرد.

فرانک ویتر، عضو هیئت مدیره و مسئول امور مالی و فناوری اطلاعات فولکس واگن گفت: اگرچه اقدامات انجام شده علیه بیماری همه گیر کرونا نتایج مثبتی را نشان می داد اما تجارت فولکس واگن در 9 ماه اول سال 2020 به شدت تحت تأثیر این بیماری قرار گرفت.

 طبق اعلام فولکس واگن، تحویل خودروهای جهانی این شرکت در سه ماهه اول با 18.7 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 6.5 میلیون دستگاه رسیده است اما در سه ماهه سوم دوباره به سطح سال قبل رسیده است.

به گفته شرکت فولکس واگن، چین که بزرگترین بازار این خودروساز آلمانی است، "عامل اصلی" بهبود فروش این شرکت بوده است چرا که فروش خودرو در چین بین ماه های ژوئیه و سپتامبر نسبت به سال گذشته سه درصد رشد کرد.

بر اساس این گزارش، بهبود بازار همچنین تأثیر مثبتی بر نتایج مالی این شرکت داشت. طی دوره سه ماهه ژوئیه تا سپتامبر، نتیجه عملیاتی فولکس واگن 3.2 میلیارد یورو ثبت شد و "به وضوح به منطقه مثبت بازگشت".

کد خبر 127631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha