قطعه سازان فرصتی برای اندیشیدن به مسائل راهبردی ندارند!

تمام منابع مادی و معنوی قطعه سازان صنعت خودرو کشور صرف حل مسائل جاری مانند تامین نقدینگی، تامین مواد اولیه و ترخیص از گمرکات شده و فرصتی برای اندیشیدن به مسائل راهبردی باقی نمانده است.

به گزارش پرشین خودرو، انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان کشور با ارسال نامه ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن تشریح مشکلات حاد قطعه سازان خودرو کشور، با ارائه راه حل هایی، خواستار اقدام عاجل این وزارت خانه، برای حمایت و پشتیبانی از زنجیره تامین صنعت خودرو شدند.

در بخشی از این نامه که با امضاء محمدرضا نجفی منش رئیس این انجمن، برای وزیر ارسال شده، آمده است: صنعت خودرو و قطعه سازی از اهداف تحریم های مستقیم آمریکا بوده است و صنعتگران این بخش در خط مقدم جنگ اقتصادی، مبارزه با بیکاری و در نتیجه حفظ سطح اشتغال به عنوان کلیدی ترین شاخص در حوزه امنیت اجتماعی و تحقق هدف والای “جهش تولید” بوده اند، اما پرداختن به مسائل جاری و روزمره، فرصت برنامه ریزی برای تولید سال آینده را از آنها سلب کرده و این امر عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور «بحران نقدینگی به دلیل مطالبات قطعه سازان از خودروسازان و افزایش چشمگیر قیمت مواد اولیه و نهاده های تولید»، «قیمت فروش خودرو و قطعات آن»، «دشواری تامین مواد اولیه و قطعات نیمه ساخته داخلی و خارجی» و «تخریب جایگاه صنعت خودرو در نظر مسئولین و مردم» به عنوان چهار مشکل اصلی صنعت خودرو و قطعه سازی کشور شمرده و برای حل هر یک از آنها، چند راه حل پیشنهاد شده است.

نامه انجمن همگن قطعه سازان به وزیر صنعت


به پیوست این نامه خلاصه ای از وضعیت قطعه سازان کشور، به همراه مشکلات و راه حل های پیشنهادی ارائه شده و از وزیر صنعت، معدن و تجارت به عنوان راهبر و فرمانده حوزه تولید خواسته شده برای حمایت و پیشتیبانی از زنجیره تامین خودروسازی کشور، اقدام عاجل انجام شود.

کد خبر 128318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha