بازار داغ خرید و فروش حواله خودروهای پیش‌فروش

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است طرح پیش فروش خودروسازان تاثیری در ساماندهی بازار خودرو ندارد زیرا سوداگران با ترفندهایی مانند اجاره کارت ملی و خرید و فروش حواله، محدودیت‌های در نظر گرفته شده را دور می‌زنند.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از خانه ملت، بهزاد رحیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه طرح پیش فروش خودروسازان تاثیری در ساماندهی بازار خودرو ندارد، گفت: هرچند محدودیت‌هایی مانند استفاده از کارت ملی، دارا بودن گواهینامه و... از شروط الزامی ثبت نام در طرح‌های پیش فروش و فروش فوری خودروسازان است، اما سوداگران همواره با به کارگیری ترفندهایی مانند اجاره کارت ملی افرادی که توانایی خرید خودرو ندارند، فروش از طریق مبایعه نامه و... محدودیت‌های مذکور را دور می‌زنند در نتیجه اهداف پیش بینی شده در طرح‌های خودروسازان محقق نمی‌شود.

وجود درهای پشتی خودروسازان یکی از دلایل عدم موفقیت طرح‌های پیش فروش در ساماندهی بازار

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل عدم موفقیت طرح‌های پیش فروش در ساماندهی بازار را درهای پشتی خودروسازان دانست و افزود: در حال حاضر بازار خرید و فروش حواله خودروهای پیش فروش شده داغ است.

 

بازار خودرووی با طرح این پرسش که چگونه ممکن است در برخی نمایشگاه‌ها بیش از 10 خودروی پلاک نشده وجود داشته باشد؟ اضافه کرد: چگونه این خودروها بدون شماره‌گذاری از درب کارخانه‌ها خارج می‌شوند؟ آیا این خودروها هنگام جابه ‌به‌ جایی مورد بازرسی قرار نمی‌گیرد؟ در به وجود آمدن این شرایط نمی‌توان از نقش خودروسازان و نمایندگی‌های آنها چشم پوشی کرد.

جلوگیری از فعالیت سوداگران در بازار خودرو با تصویب طرح تحول در تولید و عرضه خودرو

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: هرچند دلالان از تفاوت قیمت خودرو در کارخانه و بازار سود می‌برند اما به نظر می رسد خودروسازان نیز سود خود را از این شرایط دریافت می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: از آنجایی که در طرح تحول در تولید و عرضه خودرو که در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تدوین و در حال بررسی است، عوامل بازدارنده‌ای برای دلالی در بازار خودرو در نظر گرفته شده، با تصویب و اجرای آن می‌توان به بسته شدن درهای پشتی و جلوگیری از فعالیت سوداگران در بازار امید داشت.

کد خبر 128920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha