دیپلماسی ایرانی در خدمت افزایش صادرات خودروسازان

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در دیدار با مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی حمایت های لازم از شرکت های تولیدکننده و بنگاه های صنعتی ایرانی در بازارهای جهانی صورت خواهد گرفت.

به گزارش پرشین خودرو، سید رسول مهاجر ضمن ابراز خرسندی از تحول و توسعه ایران خودرو گفت: اقدامات و برنامه های ایران خودرو پر از امید، تلاش و کوشش است و نوآوری در تولید در این شرایط سخت تحریم جای تقدیر دارد.

وی افزود: وزارت امور خارجه حافظ منافع سرمایه گذاران خواهد بود و از اقدامات ایران خودرو در سطح بین‌المللی نیز حمایت خواهد کرد.

مهاجر با تاکید بر استفاده از ظرفیت های داخلی در تامین نیاز ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: کشور می‌تواند از ظرفیت های ایران‌خودرو دیزل در این حوزه استفاده کند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این دیدار گزارشی از عملکرد این شرکت در حوزه های مختلف ارایه کرد و خواستار افزایش همکاری و تعامل وزارت امور خارجه برای حضور در بازارهای جهانی شد.

 

ایران خودروفرشاد مقیمی ادامه داد: ایران خودرو این آمادگی را دارد تا از زیرساخت های موجود در سایت های این شرکت در سایر کشورها برای رونق صادرات استفاده کند.

وی به شکستن پی در پی رکورد تولید در ایران خودرو اشاره کرد و با بیان این‌که در پایان آذرماه امسال از رکورد تولید سال گذشته عبور کردیم، گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در بهمن ماه نیز از رکورد تولید سال ۹۷ عبور خواهیم کرد.

وی ادامه داد: استفاده از توان قطعه سازان داخلی و کاهش ارزبری ۱۶۲ میلیون یورویی، ارتباط با شرکت های دانش بنیان و همکاری بانک‌ها جهت تامین منابع مالی برای توسعه خطوط قطعه سازی از جمله اقدامات ایران خودرو در سال ۹۹ بوده است.

مقیمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص تولید موتور کم مصرف گفت: به همت متخصصان و شرکت های ایرانی برنامه تولید موتور سه سیلندر در دست اقدام است که نمونه آزمایشی آن تا قبل از پایان سال رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: تولیدات ایران خودرو دیزل قابلیت رقابت با برندهای معتبر را دارد و سرمایه‌گذاری لازم برای تجهیز خطوط و تولید این محصولات صورت گرفته است.

گفتنی است، معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه و هیات همراه از مرکز تحقیقات ایران خودرو و سالن بدنه سازی بازدید کرده و از نزدیک با فرآیند تولید ایران خودرو آشنا شدند.

کد خبر 129365

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha