کد خبر 130204
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹
 هراس از ورود اپل به صنعت خودرو

مدیر عامل فولکس، هربرت دییس می‌گوید که از خودروی برقی اپل نمی‌ترسد.

به گزارش پرشین خودرو، در مراسم نشست انتصاب وین گریفیتس Wayne Griffiths به‌عنوان مدیر عامل جدید برند اسپانیایی سئات در بارسلونا، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن سخنرانی داشت و در آن گفت هیچ دغدغه‌ای از انتشار این خبر ندارد که کمپانی اپل، سازنده محصولات فناوری به‌ویژه تلفن همراه، قصد دارد خودروی سواری هم بسازد.در چند ماه گذشته، شایعاتی در مورد از سر‌گیری فعالیت‌های اپل برای ساخت خودروی برقی و خودران به خاطر پیشرفت‌های حاصله در تکنولوژی‌های تولید باتری منتشر شده است.

هر چند که تاکنون هم هیوندایی-کیا از کره‌جنوبی مذاکره با اپل برای تولید خودروی طراحی اپل در خطوط تولید خود را تکذیب کرده‌اند و هم کمپانی ژاپنی نیسان.دییس در یکی دیگر از مصاحبه‌هایش با روزنامه فرانکفورتر آلمان گفته است: «صنعت خودرو، از آن بخش‌هایی نیست که با یک حمله بتوان تصاحب کرد.

 

اپلاپل هم یک شبه نمی‌تواند ره صد ساله را طی کند.»برنامه‌های اپل به هیچ عنوان رسانه‌ای نمی‌شوند و هنوز اطلاعاتی که منتشر می‌شود فقط در حد حدس و گمان است. با این حال دییس هم اذعان دارد که با این سطح از توانایی در تولید باتری‌های تلفن‌های هوشمند، توانایی بسیار پیچیده در طراحی قطعات و ابزارهای الکترونیکی نظیر کامپیوتر،‌ تبلت و... توانایی‌های نرم‌افزاری و از همه مهم‌تر، جیبی پر از پول، «منطقی» است که با جمع شدن این همه توانایی، اپل ساخت خودرو را هم در پیش بگیرد. با این حال دییس می‌گوید: ما که نمی‌ترسیم.

اما از این جمله بر می‌آید که ترسناک است.گروه خودروسازی فولکس واگن معاونتی را در کل گروه ایجاد کرده است که متولی تکوین و توسعه نرم‌افزارهای مورد‌نیاز خودران‌ها است و این نوشتن نرم‌افزار را دیگر به کمپانی ثالث نخواهد سپرد و قرار است که از دل کارخانه‌های خود فولکس بیرون بیاید و در عین حال باید بتواند با غول‌های فناوری دنیا رقابت کند.

منبع: سایپانیوز

کد خبر 130204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha