خودرو کالای مناسبی برای ورود به بورس نیست

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به پرسش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور پیرامون مکانیزم پیشنهادی مجلس برای خرید و فروش خودرو در بورس اظهار کرد که خودرو کالای مناسبی برای ورود به بورس نیست.

به گزارش پرشین خودرو، در در دیدار رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و نمایندگان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی تهران، محمدرضا نجفی‌منش، رئیس کمیسیون بهبود محیط کسب وکار و رفع موانع تولید اتاق تهران، این پرسش را مطرح کرد که چه مکانیزمی برای ورود آگاهانه افراد به بازار سرمایه تعریف شده‌ است. وی همچنین با اشاره به آنچه در مجلس مبنی بر کشف قیمت خودرو در بورس مطرح است، پرسید: چه مکانیزمی قرار است برای خرید و فروش کالایی نظیر خودرو تعریف شود؟

محمدعلی دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش گفت: خودرو کالای مناسبی برای ورود به بورس نیست زیرا معمولا کالایی وارد بورس می‌شود که تا این حد دارای تنوع نباشد.

وی در ادامه با انتقاد از شرایط قیمت گذاری و عرضه خودرو در کشور اظهار کرد:‌ به دلیل قیمت گذاری دستوری و ایجاد اختلاف قیمت در بازار آزاد، اکنون مشاهده می‌کنیم که برای فروش خودرو نوعی لاتاری راه‌اندازی شده است.

 

رئیس سازمان بورس


دهقان دهنوی ادامه داد: براساس بررسی‌ها، پلاک نیمی از خودروهای عرضه شده در این روش، توسط دوربین‌های راهنمایی و رانندگی رصد نشده و این بدان معناست که این خودرو‌ها انبار شده اند و در مقابل، خودروسازان نیز به ازای عرضه هر یک از این خودروها متحمل زیان ‌می‌شوند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: در چنین شرایطی اگر ورود خودرو به بورس منجر به رفع این مفسده شود، می‌توان مکانیزم‌هایی را برای آن طراحی کرد اما سازمان بورس به طور کلی با قیمت گذاری دستوری خودرو مخالف است.

کد خبر 132444

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha