ورق های مصرفی در قطعات بیرونى خودرو تارا وارداتی است

تمام ورق های مصرفی در قطعات بیرونى خودرو تارا، ورق‌هاى Bake Hardened بوده که فعلا به‌ واسطه عدم تولید در فولادسازی‌هاى داخلى، از خارج از کشور تامین می شود.

به گزارش پرشین خودرو، در طراحى بدنه خودرو تارا، ورق‌هاى استحکام بالا به کار برده شده است، این اقدام با هدف افزایش ضریب ایمنی و استحکام بالای خودرو در کنار کم شدن وزن بدنه و متعاقب آن کاهش مصرف سوخت و آلایندگی صورت گرفته است.

در راستای افزایش استحکام و ایمنى، کاهش وزن و کاهش مصرف سوخت، خودرو تارا از به‌روزترین مواد اولیه شامل ورق های مخصوص دوفازی و فن آوری جدید موسوم به Tailor Welded Blank بهره می گیرد.

دانش فنی ساخت قالب های سنگین فلزی با ورق های استحکام بالا در کشور سابقه نداشته و شرکت آیکید ایران خودرو به عنوان نخستین شرکت دانش بنیان در سطح گروه صنعتی ایران خودرو و بزرگ‌ترین قالب ساز خاورمیانه، موفق به شبیه سازی، طراحی و ساخت قالب های مذکور در این پروژه ملی شده است.

در قطعات بدنه تارا ۱۲ تا ۱۵ قطعه اصلی با ورق DP که نوع خاصی از ورق‌های استحکام بالا به شمار می روند وجود دارند. برخی از این ورق‌ها از استحکام بالایی تا حدود هزار مگاپاسکال برخوردارند؛ این میزان استحکام در هیچ یک از خودروهای تولید داخلی وجود ندارد.

کد خبر 133127

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha