رشد ۱۱ درصدی تلفات تصادفات در ۵ ماهه امسال

سازمان پزشکی قانونی کشور ضمن اعلام رشد ۱۱ درصدی تلفات تصادفات در پنج ماهه نخست امسال در عین حال از کاهش ۵.۱ درصدی تلفات حوادث رانندگی در مرداد امسال خبر داد.

به گزارش پرشین خودرو، اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد:در مرداد امسال آمار تلفات حوادث رانندگی با کاهش ۵.۱ درصدی مواجه بود. در این ماه ۱۳۹۸ نفر که ۱۱۱۹ نفر مرد و ۲۷۹ نفر زن بودند، در تصادفات جان باختند در حالیکه آمار تلفات در مدت مشابه سال قبل ۱۴۷۳ نفر بود.

در این ماه ۲۵ هزار و ۳۹۵ مصدوم تصادفات نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که نسبت به سال قبل ۷.۴ درصد کاهش یافته است.

رشد ۱۱ درصدی تلفات تصادفات در پنج ماهه امسال

بر اساس این گزارش در پنج ماهه نخست سال جاری آمار تلفات تصادفات با افزایش مواجه بود. در این مدت ۷۰۳۲ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۶۳۳۱ نفر بود، ۱۱.۱ درصد افزایش یافته است.

در پنج ماهه امسال از کل تلفات تصادفات ۵۶۴۲ نفر مرد و ۱۳۹۰ نفر زن بودند.

در این مدت استان های فارس با ۵۵۳، خراسان رضوی با ۴۷۱ و تهران با ۴۶۹ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۵۶، کهگیلویه و بویراحمد با ۹۰ و قم با ۹۸ فوتی کمترین آمار تلفات را داشته اند.

در پنج ماهه امسال ۱۲۷ هزار و ۹۴۰ نفر (۹۴ هزار و ۳ مرد و ۳۳ هزار و ۹۳۷ زن) از مصدومین حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نه درصد بیشتر شده است.

کد خبر 134547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha